Quantcast
Channel: Foto - Photopointi ajaveeb
Viewing all 6491 articles
Browse latest View live

1. aprill: Photopoint asub paberfotosid kohale toimetama droonide abil – loetud minutitega ükskõik kuhu

$
0
0

Paberfoto – see on Sinu poolt talletatud väärtuslik hetk ajas. Seda aega väärtustame ka meie Photopointis üle kõige. Just sellepärast viime me täna paberfotode tellimise täiesti uutesse kõrgustesse. Võtame kasutusele tehnika viimase sõna – droonid, et toimetada fototellimused sinuni loetud minutitega – ükskõik kus sa ka ei viibiks:

 

Photopoint on juba enam kui 20 aastat olnud kvaliteetsete paberfotode häll. Viimaste aastate jooksul oleme fotode kättesaamise aega pidevalt lühemaks muutnud. Alles hiljuti lisandus www.photoexpress.ee tellimiskeskkonda võimalus saada pildid kätte kõigest 3 tunniga. “Kuhu edasi?” küsisid paljud pärast seda revolutsioonilist ja uuenduslikku sammu. Ikka uute kõrguste poole.

Fotode laialivedamiseks on kasutusel DJI uusimad ja tehnoloogiliselt kõige keerukamad profiklassi droonid DJI Inspire 1. Ülal videos nähtav komplekt on veel prototüüpversioon, mida oleme katsetanud juba alates sellest, kuni esimesed Inspire`id Photopointi müügile jõudsid. Nüüdseks on kõik testid ja katsetused edukalt lõpule viidud ning oleme valmis toimetama droonidega fotosid mitte ainult kontorisse või koju vaid tõepoolest ükskõik, kus Sa ka ei viibiks.

Ükskõik, kas oled seeni korjamas või naudid suurlinna ööelu – Photoexpress.ee veebilehel tuleb pilte tellides lihtsalt sisestada enda GPS koordinaadid. Uusima tarkvaraga varustatud Inspire droon arvutab ise välja sinu liikumissuuna ja kiiruse ning toob paberfotod sinuni loetud minutitega. Et sul jääks rohkem aega oma ilusate piltide nautimiseks ja uute kaunite hetkede loomiseks.

 


Phase One valmistas maailma väikseima 80 MP keskformaatkaamera – spetsiaalselt droonide jaoks

$
0
0

phase-one

Phase One Industrial annab teada, et on valmistanud maailma väikseima 80 MP keskformaatkaamera nimega iXU 180. See aparaat on mõeldud spetsiaalselt aerofotode tegemiseks ning on sobilik kasutamiseks ka suuremate droonide pardakaamerana.

iXU 180 kaalub ilma objektiivita 925 g ja koos 80mm objektiiviga 1,425 kg. Kaamera mõõtmeteks on 97.4 x 93 x 110 mm. Seega saab seda hõlpsasti kinnitada soodsamate profiklassi droonide külge nagu näiteks DJI Spreading Wings S900. Kaamera pildistab detailseid fotosid 80MP CCD sensoriga ning salvestab need RAW, TIF või JPEG failidena Compact Flash mälukaardile. ISO ulatuseks märgitakse 35-800.

Korpuse ees saab kasutada Schneider-Kreuznach 28mm, 55mm, 80mm, 110mm, 150mm ja 240mm fiksobjektiive. Kõik need objektiivid on võimelised pildistama maks säriajaga 1/1600 sekundit – välja arvatud 240mm objektiiv, mille maks säriajaks on 1/1000 sek.

Kaamera külge saab kinnitada GPS-süsteemi ning andmevahetuseks kasutatakse USB 3.0 pesa. Kui on aga vaja pildile saada ühe päästikuvajutusega suurem ala, saab panna mitu iXU 180 kaamerat koos sünkroonis pilti tegema.

Vaata rohkem: Phase One Industrial veebilehelt

Allikas: Imaging-Resource.comPhase One Industrial ametlik pressiteade

 

Nikon 1 J5 hübriidkaamera asetab J4 kiiruse tõsisemasse korpusesse

$
0
0

Nikon-1-J5-digikaamera-photopoint-1

Nikon esitleb täna uut hübriidkaamerat Nikon 1 J5. See on täiustatud versioon aasta eest välja tulnud Nikon 1 J4 aparaadist – võimekast 1″ sensoriga hübriidkaamerast, mille korpus ja käsitlemismugavus jätsid tõsisema fotohuvilise jaoks palju soovida.

Nikon 1 J5 juures on suurimaks edasiarenduseks just nimelt korpus. Kaamera esikülg on saanud kummeeritud katte ja käepideme, lisatud on valikuketas, Fn-nupp ja nurga alla seatav puutetundlik ekraan. Kogu kaamera väline ilme õhkab nüüd senisest enam tõsisust ja paremat käsitsemismugavust.

Kaamera sees on (senisest pisut kõrgema lahutusvõimega) 1″ tüüpi 20.08 MP taustvalgustusega pildisensor, mille eest on teravamate fotode pildistamise jaoks eemaldatud madalpääsfilter. Kaamera sees on ka uus EXPEED 5A pildiprotsessor ning WiFi-le on lisatud NFC-ühenduvus.

Siinkohal suuremad uuendused lõpevad, kuid sellest pole midagi hullu, sest juba J4 oli väga kiire ja võimas aparaat. Nõnda on ka J5 kaameral muuhulgas seesama kiire hübriid-autofookus (171 teravustamispunkti, 105 faasituvastusega) ja ülikiire 20 kaadrit sekundis sarivõte.

Nikon 1 J5 olulisemad omadused

  • 20,8 MP CMOS sensor, CX formaat (1″-tüüpi), madalpääsfiltrita
  • EXPEED 5A protsessor (kahetuumaline)
  • ISO 160 – 12 800
  • Hübriidne autofookussüsteem: 171 kontrastituvastus- ning 105 faasituvastuspunkti
  • Sarivõte:
    • 6 kaadrit sekundis – mehaanilise katikuga
    • 20 kaadrit sekundis kuni 40 kaadrit – elektroonilise katiku ja jälgiva autofookusega
    • 60 kaadrit sekundis – elektroonilise katiku ja fikseeritud fookusega
  • 3-tolline puutetundlik LCD paneel, nurga alla seatav, 1 037 000 punktiga
  • Manuaalrežiimid (P, A, S, M) – välja toodud programmirattale
  • Full HD (1920×1080 px) filmirežiim maksimaalse kaadrisagedusega 60 kaadrit sekundis (progressiivselt)
  • 4K video maksimaalse kaadrisagedusega 15 fps
  • 120 kaadrit sekundis 720p videorežiim
  • Sisseehitatud Wi-Fi + NFC
  • microSD/SDHC/SDXC mälukaardipesa

Allikas: Nikon

 

Nikon 1 J5 tootefotod

Nikon-1-J5-digikaamera-photopoint-4

Nikon-1-J5-digikaamera-photopoint-3

Nikon-1-J5-digikaamera-photopoint-2

Nikon-1-J5-digikaamera-photopoint-1

Nikon-1-J5-digikaamera-photopoint-12

Nikon-1-J5-digikaamera-photopoint-5

Nikon-1-J5-digikaamera-photopoint-7

Nikon-1-J5-digikaamera-photopoint-11

Nikon-1-J5-digikaamera-photopoint-8

Nikon-1-J5-digikaamera-photopoint-10

Nikon-1-J5-digikaamera-photopoint-9

Nikon-1-J5-digikaamera-photopoint-6

 

Vaheta oma vana Canon EOS 7D uue EOS 7D Mark II vastu

$
0
0

photopoint-canon7Dtradein-blog

Viimaste aastate kõige oodatumat peegelkaamerat Canon EOS 7D Mark II esitleti ametlikult ja avalikult septembri keskel toimunud Photokina fotomessil. Kui oled sellest ajast saati oma vana EOS 7D asemel uut “töölooma” ihaldanud, siis nüüd on õige hetk Photopointis kevade parim diil ära teha.

Too oma vana Canon EOS 7D Photopointi ja saad uue Canon EOS 7D Mark II 500€ soodsamalt. Tagasi toodav kaamera peab olema töökorras ja komplektne.

Pakkumine kehtib kuni 30. aprillini 2015

Seega astu aprillikuu jooksul Photopointist koos vana EOS 7D kaameraga läbi ja välja jalutades võid olla juba uue ja uhke Canon EOS 7D Mark II omanik.

 

Uus Canon EOS 7D Mark II ootab Sind Photopointi esinduskauplustes ja e-poes ›

 

Vaata/loe kindlasti: Canon EOS 7D Mark II “Karbist välja” artiklit/fotoseeriat

Boonusena kehtib veel: Osta Canon EOS 7D Mark II ja saad valitud objektiividelt raha tagasi

Karbist välja: Fujifilm XQ2 kompaktkaamera

$
0
0

fujifilm-x-q2-kompaktkaamera-6

Pisike ja võimekas fotokaamera, mis pildistab ilusaid pilte ka hämaras. Selliselt võiks iseloomustada siin artiklis karbist välja võetavat Fujifilm XQ2 kompaktkaamerat. XQ2 pole tavaline seebikarp vaid kuulub nn tippklassi kompaktkaamerate hulka. Sellised kompaktkaamerad ahvatlevad eelkõige juba tõsisemaid fotohuvilisi, sest neil on peegelkaameratele sarnaselt olemas manuaalrežiimid ja paindlikud seadistamisvõimalused. Just selline aparaat on kahtlemata ka äsja Photopointi kauplustesse jõudnud Fujifilm XQ2.

Fujifilm XQ2 kuulub pisemate tippklassi kompaktkaamerate hulka. See mahub isegi püksitaskusse kuid pakub kompaktsusest hoolimata üsna muljetavaldavat pildistamisvõimekust. Soodsamatest kompaktkaameratest eristab XQ2 kaamerat valgusjõuline f/1.8-4.9 objektiiv ja märksa suurem 2/3 tüüpi pildisensor. Need koos värinastabilisaatoriga lubavad loota, et XQ2 pildikvaliteet on ka hämaras väga hea. Lisaks neile põhilistele iseloomustajatele on XQ” metalse korpuse sees ja peal aga palju muudki huvitavat. Vaatame lähemalt:

 

fujifilm-x-q2-kompaktkaamera-1

Vaatame esmalt üle Fujifilm XQ2 olulisemad omadused:

Fujifilm XQ2 olulisemad omadused:

  • 12 MP 2/3” X-Trans CMOS II sensor
  • EXR II protsessor
  • Sisse lülitumise kiirus: 1.0 sek
  • Katiku viivitus: umbes 0.015 sek
  • Automaatse teravustamise kiirus: 0,06 sekundit
  • Pildistamise kiirus (min kahe pildi vahel): 0.3 sek
  • 4x (ekvivalendina 25-100 mm) optilise suumiga objektiiv
  • F/1.8 – 4.9
  • ISO 100 – 12 800
  • 3″ (920 000 piksliga) LCD
  • Full HD video (kuni 60 kaadrit sekundis)
  • WiFi ühendus
  • Digifiltrid, sealhulgas uus ‘Classic Chrome’ filter
  • Mõõtmed: 100 x 59 x 33 mm
  • Kaal: 206g

Nagu ülalt nimekirjast näha võib, tõstab Fujifilm selle aparaadi juures esile just kiirust. Ning seda igas aspektis – nii teravustamisel, piltide salvestamisel kui ka kaamera sisse lülitamisel. Sellest saab aru kohe, kui kaameraga mõned fotod pildistada – aparaat on tõepoolest kiire.

 

fujifilm-x-q2-kompaktkaamera-3

Karbis on: Fujifilm XQ2 kompaktkaamera, USB-kaabel (micro USB otsaga), laadimisadapter ja selle pistik, liitiumaku, randmepael, CD-plaat (my FinePix Studio pilditöötlustarkvara, Raw File Converter tarkvara ja kasutusjuhend).

 

fujifilm-x-q2-kompaktkaamera-4

Akukambri luuk varjab enda all nii SD-mälukaardi pesa kui ka akukambrit ennast. NP-48 liitiumaku peab ühe laadimiskorraga vastu 240 kaadrit. Siinsamas kaamera all akukambri ligidal kummist katte taga on ka HDMI pesa.

 

fujifilm-x-q2-kompaktkaamera-5

Fujifilm XQ2 kaamera on müügil nii üleni mustana kui ka hõbedase-musta värvilisena. Korpuse musta värvi esikülg ei ole kummeeritud vaid sõrme all pigem plastisena tunduv. Plastisest tundest ei tasu end aga petta lasta – XQ2 korpus on valmistatud üleni metallist.

 

fujifilm-x-q2-kompaktkaamera-201
fujifilm-x-q2-kompaktkaamera-200

Transportasendis on XQ2 meeldivalt õhuke. Objektiivi ümber olev valikuratas eendub korpusest napilt 1 cm. Sisse lülitades pikeneb objektiiv pisut vähem kui 4 cm võrra korpusest väljapoole.

 

fujifilm-x-q2-kompaktkaamera-11

Ümber objektiivi asetsev valikuratas liigub sujuvalt. Mina eelistan pigem astmete kaupa liikuvat ketast – nii on kohe sõrmede all tunda, mitu astet parasjagu säriaega või ISO või ava keeratud sai. Sujuv ratas on aga jälle mugavam käsitsi teravustamise ja suumimise jaoks. Kõiki neid ja paljusid teisi funktsioone saab sellele rattale menüüst omistada.

 

fujifilm-x-q2-kompaktkaamera-203
fujifilm-x-q2-kompaktkaamera-202

 

Paremal pool pole ei ühenduspesi ega nuppe. Vasakul on aga Micro USB pesa, mille kaudu toimub nii andmevahetus kui ka aku laadimine.

 

fujifilm-x-q2-kompaktkaamera-400

Laadimine toimub Fujifilm XQ2 kompaktkaameral sarnaselt nutitelefoniga – aparaat tuleb lihtsalt kaasas oleva Micro USB kaabli ja adapteri abil vooluvõrku ühendada. Kui adapterit parasjagu käepärast ei ole, saab USB pistiku arvutisse torgata ning läbi arvuti kaamerat laadida.

 

fujifilm-x-q2-kompaktkaamera-7

Tagaküljelt leiame teise valikuratta (mis käib sedakorda astmete kaupa) ning üsna traditsiooniliselt asetatud juhtnupud. LCD-ekraan on 3″ diagonaaliga ja korraliku lahutusvõimega – 920 000 pikslit annab juba päris korraliku ja terava pildi – hea nii kadreerida kui ka pildistatud fotosid vaadata.

 

fujifilm-x-q2-kompaktkaamera-9

Tagumise valikuratta ja nuppude kohal on mugavalt lai kummist padjand pöidla toetamiseks. Kaamera näeb nii eest kui tagantpoolt välja väljapeetult minimalistlik.

 

fujifilm-x-q2-kompaktkaamera-8

Üles metalselt läikivale pinnale mahutub programmiratas. Selle peale on toodud nii PASM särirežiimid kui ka “C” ehk Custom režiim. Viimane võimaldab kasutajal säri- ja muud kaamera parameetrid salvestada nii et alati “C” peale keerates oleks aktiveeritud needsamad seadistused. Programmirattal on olemas ka digifiltrite režiim (Filter), panoraamrežiim (Adv.), pildiprogrammide valik (SP) ja muidugi automaatrežiimid (tähistatud kaameraikoonidega).

 

fujifilm-x-q2-kompaktkaamera-205
fujifilm-x-q2-kompaktkaamera-204

 

Tummine välklamp kargab välja paremalt poolt ja lubab pildistatavat valgustada kuni 7,4 m kauguseni.

 

fujifilm-x-q2-kompaktkaamera-10

Ka statiivikeere on loomulikult metallist – nagu tippklassi kompaktkamaerale kohane.

 

fujifilm-x-q2-kompaktkaamera-300

 

Tavavaade

fujifilm-x-q2-kompaktkaamera-301

 

Peamenüü

 

Fujifilm XQ2 on välimuselt nagu viks ja viisakas koolilaps. Pole midagi üle ja ei ole ka midagi puudu. Disain on rahulik, loogiline ja korrapärane. Kaamera tõeline olemus avab end aga siis, kui heidame pilgu ekraanile ja süveneme kasutajaliidesesse.

 

fujifilm-x-q2-kompaktkaamera-302

 

E-Fn nupule vajutades omandavad kõik tagumised nupud uue funktsiooni.

fujifilm-x-q2-kompaktkaamera-303

 

Näiteks saame siit kohe kahe puutega muuta teravustamisrežiimi.

fujifilm-x-q2-kompaktkaamera-304

 

Valikuketta abil saab määrata eesmise, ümber objektiivi oleva ratta funktsionaalsust.

 

E-Fn nupule vajutades omandavad kõik tagumised nupud uue funktsiooni. Valikuketta abil saab siis aga määrata eesmise, ümber objektiivi oleva ratta funktsionaalsust.

Kasutaja saab peamenüüs ise seadistada, milline lisafunktsioon igale tagumisele nupule omistatud olema peaks Parasjagu omistatud funktsioone näidatakse meile pärast E-Fn nupule vajutamist ekraanil.

fujifilm-x-q2-kompaktkaamera-309
fujifilm-x-q2-kompaktkaamera-310

Fujifilm XQ2 on väga sarnane senisele, 2013 aastal esitletud XQ1 kaamerale. Tegelikult need kaks ongi praktiliselt identsed – välja arvatud ühe sisulise erinevusega – nimelt on uuemale aparaadile lisatud ülal piltidel näha olev “Classic Chrome” nimeline filter. Neid Film Simulation filtreid on kokku 6 – need matkivad Fujifilmi legendaarsete fotofilmide looki. Film Simulation filtrid on peamenüüs – eraldi nn tavalistest digifiltritest, mida saab valida programmiratta abil.

 

Tippklassi kompaktkaamerate valik on 2015 aasta alguseks üsna ahtaks jäänud. Taskumõõtu korpuse, alla 500€ hinnasildi, suure ava ja manuaalsete pildistamisrežiimidega kaameraid on lisaks siin karbist välja võetavale Fujifilm XQ2 aparaadile Photopointi valikus veel vaid 3:  Canon PowerShot S120, Nikon Coolpix P340, ja vanema seeria Sony RX100.

Sony pakutav on nii hinna kui ka pildikvaliteedi poolest pisut kõrgemast klassist. Eriti sarnane – nii hinna kui ka korpuse ja omaduste poolest on just kolm ülejäänut: Canon S120, Nikon P340 ja Fujifilm XQ2. Pildikvaliteedi vahe on neil kolmel ilmselt märgata vaid erilise hoolega 100% suurendusega uurides. Mine Photopointi ja proovi hoopis ise nende kaamerate kiirmenüüsid ja toimimist – milline neist Sulle enam sobib, see selgub juba sinu enda eelistustest.

 

 

Veel üks võimalus: Fujifilm X-T1ja X-E2 hübriidkaamerate kampaania pikenes

$
0
0

photopoint-fujifilm100voucher-blog-01

Kevadlindude värvikale sulestikule sarnaselt on ka Fujifilm hübriidkaamerad oma retroliku välimusega alati olnud parajad pilgupüüdjad nii poeletil kui tööhoos. Kuid lisaks kenale välimusele on neil kõigil väga hea pildikvaliteet ning kasutusmugavus. Erilise suutlikusega paistavad silma, aga Fujilm X-T1 ja X-E2.

Kuna kevad laseb oma tõelist palet oodata, siis saab veel aprillikuu lõpuni kõikide Fujifilm X-T1 või X-E2 hübriidkaamerate ostul kingituseks Photopointi e-poe vautšeri* väärtuses 100€

Fujifilm X-T1 võib nimetada Fuji hübriidkaamerate lipulaevaks. Sellel on ilmastikukindlate tihenditega magneesiumsulamist korpus, mis peidab endas 16,3 megapiksliga X-Trans APS-C CMOS II sensorit ning 2,36 miljoni punktiga OLED elektroonilist pildiotsijat.

Fujifilm X-E2 on hübriidkaamera, mis sobib suurepäraselt nii nõudlikule fotohuvilisele kui ka algajale fotograafile, kes ei soovi kasutusmugavuse ning pildikvaliteedi osas kompromisse teha.

Seega on mõlemad Fujifilmi hübriidkaamerad oma jõudluse poolest suurepärased alternatiivid keskmistele peegelkaameratele.

Pakkumine kestab kuni 30. aprill 2015.

Vautšerit on e-poes võimalik realiseerida kuni 31.mai 2015.

 

Uus Fujifilm X-T1 või X-E2 ootab sind Photopointi esinduskauplustes või e-poes

 

* Vautšer kehtib ainult www.photopoint.ee e-poes kõikidele toodetele, kui tellimuse summa on vähemalt 101€. Soodustust tuleb ära kasutada ühe korraga.

3 km vabalangemist – kadunud GoPro seikluskaamera video aitas leida omaniku

$
0
0

Ehk juhtusid sinagi eelmisel nädalal vaatama hüpnootilist videot, mille oli salvestanud langevarjuri küljest 3 km kõrgusel valla pääsenud GoPro seikluskaamera. See video oli pärit 4 aasta eest Lõuna-Rootsis, Kristianstadi linna lähedale alla kukkunud ja nüüd sealtsamast põllult üles leitud GoPro seest.

 

Kaamera leidis põllult Kristoffer Örstadius`e mükoloogist isa. Kristoffer otsustas postitada video YouTube keskkonda, eesmärgiga leida üles kadunud kaamera omanik. Ja õigesti tegi, sest video muutus kiirelt ülipopulaarseks – või nagu moodsalt öeldakse: viraalseks. Tänu videole on nüüd üles leitud ka kaamera tegelik omanik – Everörd`i linnast pärit langevarjur.

Au olgu internetile.

Vaid loetud päevad: Uue fotolabori pidu Kristiine keskuse Photopointis

$
0
0

kristiine-fuji

Photopointi esinduskaupluses Kristiine keskuses trükib Sinu mälestusi paberfotodele nüüdsest uus fotolabor, mis on esmase aklimatiseerumise kenasti üle elanud ning valmis trükkima miljoneid fotosid.

Tänu uuele FujiFilm Frontier laborile saame pakkuda veelgi paremat kvaliteeti – trükikiirus on tuntavalt kiirem ning fotod jäävad täpsemate värvidega. Lisaks annab uus labor võimaluse tellida Kristiine keskuse Photopointist kuni A3 (30x45cm) mõõdus fotosid.

Ustavalt teeninud vana labori saatsime kenasti pensionile ning nüüd võtame tutika FujiFilm Frontier fotolabori ovatsioonide ja peo saatel vastu.

Uhiuue fotolabori puhul on kõik Kristiine Photopointist tellitavad paberfotod 30% soodsamad (ka kliendikaardihindadest).

Soodustus kehtib kõikide fototüüpide ja mõõtude tellimisel nii Kristiine keskuse Photopointis kohapeal kui PhotoExpress Online kaudu kättesaamisega Kristiine Photopointi.

Kristiine Photopointi uue labori pidu kestab kuni 12. aprillini 2015.

 

Tule Kristiine Photopointi uuele laborile külla ja too kingituseks digifotod – vastu saad kenad paberfotod!

 

fuji-kr-collageKristiine keskuses asuva Photopointi uus FujiFilm Fortier fotolabor

 


Point TV 145. Pentax K-S2 peegelkaamera huvitavamad omadused

$
0
0

Vanad head optilise pildiotsijaga peegelkaamerad muutuvad aina haruldasemaks. Pisema korpusega hübriidkaamerate pealetungi vastu on nüüd võitlema asunud Pentax K-S2. Sellel on nii rohkelt kasulikke funktsioone, et kõikidest videos rääkida ei jõua. Küll aga näitab Ardo viite huvitavamat omadust. Nendeks on:

  1. Ilmastikukindel pisike objektiiv ja korpus
  2. Käepärane kiirmenüü kaamera kiireks juhtimiseks
  3. RAW faili tagantjärele salvestamine pärast JPG foto tegemist
  4. Kaamera juhtimine üle WiFi nutitelefoni abil
  5. Käepärane ja originaalne selfie`de tegemise režiim.

Vaatame:

 

Fujifilmilt tarkvarauuendused mitmele kaamerale ning objektiivile

$
0
0

fujifilm-x-t1-camera-photopoint-17

Fujifilm teatab, et on välja andnud tarkvarauuendused mitmele kaamerale ning objektiivile. Uuendused said kaamerad X-T1 ja X100T, FinePix S1. Kaamerate peamised uuendused hõlmavad väiksemaid parandusi erinevate funktsioonide kasutamisel ning ka USB- ning WiFi ühenduse toimimisel. Objektiivide uuendused hõlmavad stabilisaatori tööd.

X-T1 tarkvarauuendus 3.10

Välklambi režiimide muudatused:

  • Kui kasutada välist välku, millel pole TTL-režiimi, lööb välk kui “Mechanical+Electronic” on valitud “Shutter Type” valikutest pildistusmenüüs.
  • Kui S (säriprioriteet) või M (manuaalrežiim) on valitud, on sünkroniseerimisaeg 1/180 sekundit või aeglasem.

WiFi ühenduse täiustus:

  • Parendati Wifi ühenduse toimimist kui “Fujifilm PC AutoSave” on kasutusel. Varasemalt WiFi-ühendus katkes kui ekraan välja lülitus.

USB-režiimi muudatused:

  • Kui “PC Shoot Fixed” on valitud, siis kuvatakse hoiatus “Images are not saved in the card”
  • Kui “PC Shoot Fixed” on valitud USB-režiimis ja kaamera pole ühendatud USB kaudu arvutiga, ei saa kaamerat välja lülitada või eemaldada objektiivi kaamera eest, sest kaamera on piltide jagamiseks ooterežiimis.

Fujifilm X-T1 tarkvarauuenduse saad alla laadida siit

 

Fujifilm X100T tarkvarauuendus 1.10

  • Kui kasutada välist välku, millel pole TTL-režiimi, lööb välk nüüd ka siis kui “Mechanical+Electronic” režiimis on valitud “Shutter Type” valik.
  • Pildiotsijat on parendatud, et aidata hämaramates valgusoludes fokuseerida.

 

Fujifilm FinePix S1 tarkvarauuendus v1.02

FinePix S1 tarkvarauuendus sisaldab teravuse lisamist kui pildistatakse sarivõttega.

Lae alla Fujifilm FinePix S1 tarkvarauuendus siit

 

Fujifilm objektiivide tarkvarauuendused

Nagu ülal mainitud, parandati mitmete objektiivide juures stabilisaatori tööd. Nende objektiivide tarkvarauuendused saad alla laadida siit:

XF18-55mm tarkvarauuendus
XF55-200mm tarkvarauuendus
XF18-135mm tarkvarauuendus
XF10-24mm tarkvarauuendus

Allikas: dpreview.com

Canon XC10 on videokaamera fotograafidele (või vastupidi)

$
0
0

XC10

Praegu on üpris tavaline filmida videot kaameraga, mille põhirõhk on seatud pildistamisele. Peegelkaamerate ning hübriidkaamerate areng on teinud paljude videograafide elu mugavamaks kuid nuppude asetus ning kätteistumine soosib siiski pildistamist. Canon XC10 näol on tegu pigem väikse videokaameraga, mis peaks rahuldama ka fotograafe. XC10-l on mitmeid EOS Cinema seeria kaamerate funktsioone (põhiliselt laenatud C100-lt), kuid seade on suunatud pigem iseseisvatele videograafidele või B-kaameraks Cinema-seeria kaamera kõrvale.

Spetsiaalselt Canon XC10 kaamera jaoks välja arendatud 1-tolline CMOS-sensor ja Canoni uue DIGIC DV5 protsessori koostöö annab välja kiiruse ja kvaliteedi, et salvestada 4K lahutusvõimega videosid tavalisest suurema andmesagedusega. See lubab ka suurimaks tundlikkuseks seada ISO 20 000. 3840×2160 mõõdus 4K videomaterjali saab sisemällu salvestada andmesagedusega kuni 305 Mbit/s. 1920×1080 mõõdus FullHD materjal salvestub aga SD-kaardile maksimaalse andmesagedusega 50 Mbit/s.

Canon XC10 optikaka on Canoni enda välja arendatud 10x optilise suumiga objektiiv (35mm ekvivalent 24-240mm) avaga f2.8 – f5.6. Objektiiv on varustatud optilise stabilisaatoriga ja neutraalhalli filtriga.

Režiimidest on märkimisväärne ülikiire kaadrisagedusega režiim, mis lubab teha kuni 1200-kordse aeglustusega ülesvõtteid. Läbi nutiseadme või arvuti saab WiFi ühenduse kaudu kaamerat juhtida ning seadistusi muuta. Lisaks on ühendustest olemas nii HDMI, mikrofonisisend, kõrvaklapiväljund, toitesisend kui ka USB-port.

Kaamera on loodud olema ergonoomiline ja kompaktne (125 x 102 x 122mm). Käepide on kallutatav üles-alla vastavalt filmimis- või pildistamisnurgale. Vaatamata mõõtmetele pole kaamera siiski just kergeimate killast, kaaludes koos akuga 1040 grammi.

Kokkuvõttes on tegu väga mitmekülgse videokaameraga, mis kasutab ära Canoni pikaaegseid kogemusi nii foto- kui videovallas. Eriti võiks see aparaat sobida just ajakirjanikele, kel on vaja salvestada hea kvaliteediga videomaterjali ilma et peaks kaasas kandma suurel hulgal varustust.

Canon XC10 kaamerast saab pigem nišitoode – eelkõige selle kõrge hinna tõttu ($2499 Ameerika Ühendriikides). Amatööride jaoks on piisavad näiteks sellised kaamerad nagu Sony RX10 ja Panasonic FZ1000, millel on võimekamad objektiivid ning üpris adekvaatne 4K videovõimekus rohkem kui poole vähema raha eest. Lisaks Panasonic GH4 on tugev konkurent 4K vallas suurema Micro Four Thirds sensoriga.

Canon lubab XC10 videokaamera turule tuua 2015 aasta juunis.

Allikas: Canoni pressiteade

Tootefotod:

XC10_1 XC10_2 XC10_3 XC10_4 XC10_5

Canon teatas uuest monitorist, mis suunatud 4K töötlejatele

$
0
0

monitor_canon

Loogilise jätkuna uute videokaamerauudiste taustal on Canon avalikustanud ka uue 4K monitori. Uus monitor, mis on suunatud eeskätt 4K järeltöötluseks, sai koodnimeks DP-V2410. Monitori ümbritseb metallist raam ning see annab kaalule lisa, tehes lõppkaaluks umbes 12 kilogrammi. Sisemuseks on monitoril 17:9 10-bitine IPS paneel väga täpse värvide taasesitusega ning 2000:1 kontrastisuhtega.

Värvide taasesituse jaoks katab monitor standardid ITU-R BT.709, EBU ja SMPTE C kui ka “pea täielikult” esitab DCI-P3 standardit.

Huvitav on see, et DP-V2410 on tehtud kasutamaks seda live-view monitorina Canoni C300 Mark II ja C500 kaameratel, mille mõlema värviprofiili ja kvaliteedi seaded tunneb monitor ära, kaotades ära vajaduse kaamera ekraani kogu aeg kontrollida.

Canon DP-V2410 4K monitor tuleb välja 2015. aasta novembris.

PS. Koos monitoriga teatas Canon ka tarkvarauuendusest DP-V3010 monitorile, mis tuleb samuti välja 2015. aasta novembris.

Tootefotod:

monitor_canon1 monitor_canon2

Allikas: imaging-resource.com

Dpreview videoülevaade Tamroni 15-30mm f/2.8 ülilainurkobjektiivist

$
0
0

Kõikide fotohuviliste veebimeka dpreview.com on valmis teinud videoülevaate Tamron 15-30mm f/2.8 Di VC USD lainurkobjektiivist. Kui tavaliselt on Dpreview ülevaated peensusteni tehnilised, siis selles videos keskendutakse rohkem kasutamisele reaalsetes pildistamisolukordades ja väga palju piksleid ei piiluta. Dpreview toimetajad Barnaby Britton ja Rishi Sanyal proovivad Tamroni 15-30mm objektiivi ülilaia vaatenurka, teravust, värinastabilisaatorit ja ilmastikukindlust nii siseruumides, linnamaastikul kui ka vesistes tingimustes mägiojasid pildistades.

Videos tõstetakse esile objektiivi värinastabilisaatorit, mis lubas Rishil pildistada teravaid pilte isegi 1/8-sekundilise säriajaga. Samuti kiidetakse suurepärast pildikvaliteeti, esiklaasile kantud vääristust (vett ja mustust hülgavat), korpuse ilmastikukindlust ja soodsat hinda. Negatiivsete omadustena tõstetakse esile objektiivi keskmisest suuremat ja raskemat korpust ning fakti, et suure ja kumera esiläätse tõttu ei saa objektiivi ees kasutada tavalisi ümaraid keermega filtreid. Videos pildistatud fotosid saad vaadata Dpreview veebilehel. Videot ennast näed aga siinsamas:

Olympus Tough TG-4 veekindel kaamera pildistab vajadusel ka RAW formaati

$
0
0

olympus_tg4Olympus näitas oma uut kõvade kaamerate lipulaeva Stylus Tough TG-4. Tegemist on vee-, põrutus-, külmumis- ning tolmukindla kaameraga. Kaameras pole palju uuendusi võrreldes eelkäijaga TG-3, aga see-eest on üks oluline funktsioon juures: TG-4 võimaldab teha RAW faile. See on suur eelis seiklejatele suunatud kaamerate seas, sest kui pildistatakse kehvades ilmastikuoludes või vee all, ei pruugi valgustingimised olla just parimad. RAW formaat annab palju rohkem võimalusi järeltöötluseks ning liiga tumedaks jäänud piltide “päästmiseks”.

Kaameraga võib vee alla minna 15 meetri sügavusele, survejõudu kannatab kuni 100 kilogrammi, kukkumiskindel on kuni 2,1 meetri kõrguselt ja külmumiskindel kuni -10 kraadi.

Sensor on suure tõenäosusega sama, mis eelmisel mudelil – 16MP BSI CMOS. Samuti pole ka optikat muudetud, objektiiv on 35mm ekvivalendina 25-100mm suum avaga f2 – 4.9.

Muudest funktsioonidest on makrorežiim, veealune HDR ning kaks seadistatavat (custom) režiimi. Ühendada saab kaamerat nii USB kui WiFi kaudu, samuti on olemas GPS positsioneerimine.

Olympus TG-4 tuleb saadavale 2015. aasta mais.

Tehnilised andmed:

Resolutsioon: 4608 x 3456
Sensor: BSI-CMOS
ISO: 100-6400
Fookuskaugus: 25-100mm
Suum: 4x
Ava: f2 – 4.9
Ekraan: 3” LCD 460 000 pikslit
Sarivõte: 5 kaadrit sekundis
Video: FullHD 1920 x 1080 (30p)
Ilmastikukindel: jah
Mõõdud: 112 x 66 x 31mm
GPS: jah

Allikas: Olympuse ametlik pressiteade

Tootefotod:

olympus_tg4_2 olympus_tg4_3 olympus_tg4_4 olympus_tg4_5 olympus_tg4_6

 

 

Canon sai neli mainekat TIPA auhinda

$
0
0

Canon-eos-7d-mark-2-peegelkaamera-photopointis-13

Techinal Image Press Association (TIPA) ehk üks maailma juhtivaid fotograafiaajakirjade ühing on auhinnanud Canoni fotovarustust nelja auhinnaga. Sel korral tuli Canonile auhindu neljas kategoorias:

Parima eksperttaseme digipeegelkaamera auhinna saanud Canon EOS 7D Mark II sai kiita just oma magneesiumisulamist korpuse eest, mis on ilmastiku- ning tolmukindel. Lisaks toodi välja kaamera kiiret autofookust ning kiiret sarivõtet 10 kaadrit sekundis.

Parimaks eksperttaseme digipeegelkaamera suumobjektiiviks valitud Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS II USM, mis mõeldud täiskaader kaamerale, saab väga hästi hakkama ka APS-C mõõdus sensori ees. Objektiivil on tõhus neljaastmeline pildistabilisaator ning autofookus on pea hääletu Canoni USM-fokusseerimissüsteem. Kõrge pildikvaliteedi kogu kaadri ulatuses tagavad ülimadala dispersiooniga läätsed. Lisaks on Canoni õhusfääri kate (ASC), mis vähendab helke ning varikujutisi. Täpsemaks suumimiseks on suumirõnga pinge reguleeritav.

Parim professionaalne digipeegelkaamera objektiiv Canon EF 11-24mm f/4L USM on väidetavalt maailma laiema vaatenurgaga objektiiv täiskaader kaamerale, mis pole kalasilm. Objektiivil on uute vääristustega elemendid tagavamaks terava pildi kogu foto ulatuses, mis lainurkobjektiividel on tihti probleemiks. Teine lainurga omadus – sirged, mis tõmbavad kumerateks – on viidud antud objektiivi juures minimaalseks. Objektiiv on tolmu- ja veekindel.

Parim lihtne kompaktkaamera auhinna said kolm Canoni uut kompaktkaamerat: IXUS 160, IXUS 165 ja IXUS 170. Kaamerad on kompaktsed ning taskukohased ja eesmärgi pakkuda paremat pildikvaliteeti kui telefonikaamera need täidavad. Lisaks on IXUS 170 väga õhuke kaamera – paksus vaid 22,6mm, samas pakkudes pikka 12x optilist suumi.

Allikas: TIPA


Pentax K-3, K-S1 ja K-S2 peegelkaamerate tarkvarauuendused lisavad uute objektiivide toe

$
0
0

pentax-peegelkaamerad-2015

Ricoh annab teada, et on valmis saanud tarkvarauuendused Pentax K-3, Pentax K-S1 ja Pentax K-S2 peegelkaameratele. Kõik kolm uuendust on vajalikud veebruaris avalikustatud 70-200mm ja 150-450mm objektiivide veatuks toimimiseks eelpool mainitud peegelkaamerate ees. K-3 ja K-S1 kaamerad saavad tarkvarauuenduse abil lisaks ka uue kokkuklapitava 18-50mm normaalsuumobjektiivi toe.

Sony avalikustas maailma väikseimad 30x suumiga kompaktkaamerad HX90V ja WX500

$
0
0

sonukaamerad

Sony näitas kahte uut kompaktsuum kaamerat, DSC-HX90V ja DSC-WX500. Ettevõtte sõnul on tegu maailma väikseimate 30x suumiga kompaktkaameratega, mis teeb need ideaalseteks reisikaamerateks. Mõlema kaamera mõõdud on vaid 102 x 58 x 36mm ning näevad ühesugused välja kui välja arvata mõned lisafunktsioonid HX90V mudelil.

Ka tehniliselt on tegu peaaegu samade kaameratega. Mõlemal on 18,2 megapiksline Exmor R CMOS sensor, Bionz X protsessor ning Zeiss Vario-Sonnar T* objektiiv. Muljetavaldav on ka mõlemas kaameras pesitsev 5-teljeline optiline stabilisaator.

Erinevus tuleb siiski välja lisafunktsioonides – HX90V mudelil on sama integreeritud pildiotsija, mis on ka RX100 III kompaktkaameral. Sony sõnul on esimest korda üldse taskupärasel supersuum kaameral integreeritud pildiotsija. Teine peamine erinevus on GPS positsioneerimisfunktsiooni olemasolu HX90V kaameral.

Ekraan on 921 000 piksliga 180 kraadi kallutatav LCD ning ühendada saab mõlemat kaamerat nii WiFi kui NFC kaudu.

Kaamerad, mis on funktsioone laenanud väga edukatelt RX ja Alpha seeria kaameratelt, aga samas pakkides need kõik üliväiksesse kesta, pakuvad võimalusi, mida kompaktkaamerate turul veel nähtud pole. Sellistel väikestel suure suumiga kaameratele on siiani palju turgu, sest telefonikaamerate kvaliteet ei küündi nende kaamerate pildikvaliteedini, suumist rääkimata aga samas on kompaktkaamerad piisavalt väikesed.

Mõlemad kaamerad on saadaval alates 2015. aasta juunist.

Tehnilised andmed:

Resolutsioon: 4896 x 3672
Sensori suurus: 1/2.3”
Sensori tüüp: BSI-CMOS
ISO: 80-12800
Stabilisaator: Optiline
Fookuskaugus: 24-720mm
Suumivahemik: 30x
Ava: f3.5 – 6.4
Ekraan: 3” LCD 180 kraadi pööratav
Sarivõte: 10 kaadrit sekundis
Video: FullHD 1920 x 1080 (60p)
Ühendused: USB, WiFi, NFC, mini-HDMI
Aku eluiga (CIPA): 360 kaadrit
Mõõdud: 102 x 58 x 36
GPS: Jah (vaid HX90V)

Allikas: dpreview.com

Tootefotod:

sony_hx90_1 sony_hx90_2 sony_hx90_3 sony_wx500 sony_wx500_1 sony_wx500_2 sony_wx500_3 sony_wx500_4

Tamron 14-150mm nimetati 2015. aasta parimaks algtaseme hübriidkaameraobjektiiviks

$
0
0

tipa-tamron-14-150mm-2015

Tamron 14-150mm supersuumobjektiiv nimetati TIPA auhindade jagamisel 2015 aasta parimaks algtaseme hübriidkaameraobjektiiviks. The Technical Image Press Association (TIPA) kolleegiumi kuuluvad 28 juhtiva fotoajakirja esindajad kogu maailmast ning iga aasta kevadel tunnustatakse auhindade jagamisel eelmise jooksva aasta parimaid fototehnilisi saavutusi.

Tamron 14-150mm f/3.5-5.8 Di III on Micro Four Thirds kinnitusega, sobides nii Olympuse kui ka Panasonicu hübriidkaameratele. Objektiivi fookuskaugus on 35mm ekvivalendina 28-300mm. Sellest võimsama suumiga objektiivi Olympuse ja Panasonicu kaameratele enam saada ei ole. Olympuse valikus on olemas täpselt sama fookuskauguse vahemikuga M.Zuiko Digital ED 14-50mm f/4.0-5.6 objektiiv, mis on aga umbes 250€ võrra Tamroni pakutavast kallim.

Tamroni supersuumi juures tõstis TIPA žürii enim esile fakti, et niivõrd lai fookuskauguste vahemik on pigistatud väga kompaktsesse korpusesse.

Objektiive hinnati tänavusel TIPA auhindade jagamisel kuues erinevas kategoorias. Parimaks ekspertklassi hübriidkaameraobjektiiviks valiti Fujifilmi XF 16-55mm f/2.8 R LM WR. Parimaks fikseeritud fookuskaugusega hübriidkaameraobjektiiviks Zeiss Loxia seeria. Parim algtaseme peegelkaameraobjektiivi tiitel läks taas Sigmale – Sigma 18-300mm F3.5-6.3 DC MACRO OS HSM eest, parim ekspertklassi peegelkamaeraobjektiivi tiitel oli Canon EF 100-400mm f/4-5.6L IS II USM päralt ja parima profiklassi peegelkaameraobjektiivi tiitli pälvis loomulikult Canon EF 11-24mm f/4L USM.

Allikas: Tamron; tipa veebileht

Selfie esimesest suudlusest

$
0
0

Kas sina tegid selfie oma esimesest suudlusest? Ma loodan, et sa ei teinud. Elus on hetki – olulisi ja kalleid – mida ei saa ega ei tohikski pildistada. Fotokaamera on neil puhkudel võimetu salvestama olulisimat – olgu selle sensoril nii palju megapiksleid kui tahes. Nende kõige erilisemate hetkede jäädvustamiseks peame leidma mingi muu võimaluse.

Lõhn kannab endas tuhandeid mälestusi. Ka aastakümnete eest tuntud lõhnal on võluvõime viia meid tagasi just sellesse ammusesse aega ja kohta ning kutsuda esile just neidsamu tundeid, mida siis kogesime. Just kõige erilisemate hetkede jaoks on selline jäädvustus tohutult täiuslikum mistahes paberfotost. Nende hetkede jäädvustamiseks on Photopointi veebipoe valikus fotokaamerate kõrval nüüdsest ka parfüümid.

photopoint-perfume-848x240

 

Just nii. Photopointi e-poes on alates tänasest uus kategooria Ilu & Tervis, milles on lisaks muule ka ligi 2000 erinevat originaalparfüümi maailmakuulsatelt luksusbrändidelt nagu Bvlgari, Hugo Boss, Paco Rabanne, Guess, jne.

Photopointi e-poest tellides võid kindel olla, et kõik parfüümid on 100% originaaltooted. Hinnad on aga oluliselt soodsamad kui kaubanduskeskuste eeskojas. Leia üles enda lemmikparfüüm ja jäädvusta lõhnaselfie – kasvõi esimesest suudlusest.

P.S – Photopointi e-lõhnaosakonna avamise puhul on kuni selle nädala lõpuni veebipoest tellides tasuta tarne – nii pakiautomaatidesse kui ka kulleriga koju!

Ostupidu Lõunakeskuse Photopointis

$
0
0

Panorama-eest-small

Lõuna-Eesti suurimas kaubanduskeskuses asuvat Photopointi kauplust tasub nädalavahetusel kindlasti külastada, sest käimas on Ostupeo kampaania.

Kuni 19. aprillini on Photopointi Lõunakeskuse kaupluses kõik fototeenused 30% soodsamad.

Kaupluses kohapeal saad soodsamalt minifotostuudios teha passipiltide ja teisi dokumendifotosid. Muidugi saad hea hinnaga tellida paberfotosid, tuua vanu pilte ja filme digitaliseerimiseks, tellida fotokruuse ja suuri fotosid jpm.

Samuti saab www.photoexpress.ee kaudu tellida kättesaamisega Lõunakeskuse Photopointi kõiki fotosid 30% soodsamalt (ka kliendikaardihindadest). Soodustus kehtib kõikide fototüüpide ja mõõtude tellimisel.

 

Tule Photopointi Lõunakeskuse kauplusesse – me ootame sind!

 

Vaata, kus uuenenud Tartu Lõunakeskuse Photopoint asub

Interaktiivne fotoinstallatsioon – lohista hiirega pildil üles-alla:

Viewing all 6491 articles
Browse latest View live