Quantcast
Channel: Foto - Photopointi ajaveeb
Viewing all 6411 articles
Browse latest View live

Karbist välja: Sony DSC-RX100 III

$
0
0

_MG_1900

Sony on oma RX100-seeriaga kompaktkaamerate turul triumfeerinud nüüdseks juba üle kahe aasta. Märk sellest, et 2012 kevade lõpus esitletud DSC-RX100 tabas omal ajal naelapea pihta. Eelmise aasta keskpaigast praeguseni on Sony kompaktide lippu hoidnud kõrgel RX100 II, mis oli pigem evolutsiooniline edasiarendus kui drastiline suunamuutus. Nüüd on aeg esitleda järjekorras kolmandat RX100 nime kandvat aparaati – ei vähemat kui “unelmate kompaktkaamerat“. Jah, just nii nimetab Lauri RX100 III kaamerat oma tutvustavas postituses. Paberil on see kaamera tõesti äärmiselt muljetavaldav. Karp on jõudnud laost pildistuslauale ning on aeg teada saada, kas lõugulangetavad tehnilised näitajad peegelduvad ka välimuses. Või lihtsalt nautida ühte ilusat kompaktkaamerat.

 

_MG_1773
_MG_1777

Esimese asjana jäi silma karbi väiksus. Tegu on esimese põlvkonna RX100 karbist pea poole väiksema “konteineriga”. Sony paneb alati lahkelt kaasa korraliku pataka igasugust lugemismaterjali, paks kasutusjuhendi raamat saavutab paksuse tänu paljudele keeltele. Paremal pildil paistabki juba pehme tolmukindel kott, milles on Sony parim kompaktkaamera.

_MG_1779

_MG_1780

 

Karbis on: kaamera randmepael, “kõrvad” kaelarihma (ei ole komplektis, saadaval koos kaitsevutlariga) kinnitamiseks kaamera külge, DSC-RX100 III kompaktkaamera ise, USB juhe – nii laadimiseks kui ka arvutiga ühendamiseks, NP-BX1 aku (kuni 320 võtet CIPA järgi), USB laadimisadapter ning voolukaabel. Üpris standardne Sony kompaktkaamera komplekt, mille suurimaks “kiiksuks” on aku laadimine USB adapteriga läbi kaamera, mitte eraldiseisva akulaadijaga. Ühest küljest mugav, et laadida saab suvalise microUSB kaabliga ükskõik, millisest USB pesast. Samas kui tahta paindlikku akudega majandamist, siis saab korraga laadida vaid ühte akut ja seegi ankurdab kaamera USB külge. Vähemalt pakub Sony ka eraldi ostetavat klassikalist akulaadijat. Paremal pildil on näha, millised 3 kaabliühendust tuleb ära teha, et aku laadima saaks.

_MG_1795
_MG_1815

 

RX100 III kaamera kätkeb endas minu silmis kolme väga olulist muudatust, mis teeb selle senisest veelgi atraktiivsemaks profifotograafidele ja fotoharrastajatele.  Esiteks ei saa ei üle ega mööda elektroonilise pildiotsija lisandumisest. Siinkohal sügav kummardus Sony inseneridele, kes suutsid pealtnäha võimatut. Vähe sellest, et objektiiv, välk ja ekraan võtavad enda alla lõviosa kere mahust, siis nüüd on sinna “kilukarpi” suudetud ära mahutada ka 1,44 miljoni punktiga ja 0,59-kordse suurendusega pildiotsija – koos diopterkorrektsiooni ja silma läheduse tuvastusega. Hämmastav. Kahjuks on pildiotsija lisandumisega ära võetud multi-interface välgupesa.

Teiseks on senisest veelgi valgusjõulisem objektiiv: f/1.8-2.8 vs RX100 II f/1.8-4.9. Siinkohal on Sony pidanud tegema kompromissi ja objektiivi teleotsa “ära lõikama” kuni 70mm ekvivalendini. Samas on lainurk nüüd asendunud tervelt 4mm võrra laiemaga, kokkuvõttes moodustates 24-70mm (2,9x suumiga) f/1.8-2.8 stabilisaatoriga objektiivi.

Viimasena on lisandunud kauaoodatud ND filter, mis võimaldab kuni 3 stoppi aeglasemat säriaega lahtisema avaga. Heades valgusoludes tehtud lahtise avaga portreed ning siidise “udutatud” veevooluga maastikud on nüüd käega katsutavad.

Parempoolsel animeeritud pildil on näha RX100 III kerge sarnasus transformeritega. Kaamera vasakul küljel on NFC’ga ühildumise ala ning pildiotsija lahtilukustamise hoob. Mis järgmiseks? Sisseehitatud 3D projektor?

 

_MG_1856
_MG_1870

 

Paremal küljel on kaks kaabliühendust: “multi” tähistusega on microUSB ühendus, kuhu on võimalik pista ka näiteks Sony enda kaugjuhtimispäästik. Alumine on microHDMI ühendus, mis kolis statiivikeerme kõrvalt korpuse küljele juba eelmisel mudelil. Nagu ka eelmisel põlvkonnal, on RX100 III seadmel Wi-Fi ühilduvus, mida võimalik luua nii NFC abil kui ka “käsitsi”. Kaamera tagumine juhtpaneel on püsinud muutumatuna juba RX100 “pioneermudelist” alates. Ülemises osas on kerge kummeeritud pöidlatugi ning videovõtte nupp. Järgnevad paindlikult seadistatav Fn funktsiooninupp ning menüünupp, klassikaline viie nupu ja kerimisrattaga kooslus, äärmiste nuppude toimimine samuti seadistatav. Alumised kaks on taasesitamise ja kustutamise nupud, viimane taaskord seadistatav. Tagumine kerimisratas omab vastavalt võtterežiimile erinevaid funktsioone, kuid esmatähtis on sellel ava muutmise võimalus, kuna ratas liigub astmetena, mitte sujuvalt.

 

_MG_1863
_MG_1867

 

Objektiivi ümber olev juhtrõngas on jätkuvalt sujuva liikumisega ning on RX100 kaamerate juures üks suurimaid vastuolu kohti. Ühest küljest on sellega üsna võimatu teha täpseid ava või säriaja seadistusi, mis käivad astmete (stoppide või nende murdosade) kaupa, selleks sobib ideaalselt tagumine “klikkidega” liikuv ratas. Samas on ülimalt sujuvalt ja pehmelt liikuv eesmine rõngas ideaalne käsitsi teravustamisel ja suumimisel. Ma ei kujuta ette, kui ebamugav oleks fikseeritud astmete kaupa fookuskaugust muuta või näiteks filmimisel teravustades kuulata rõnga “klikkimist” ja tunda terve kere värisemist. Eks siingi on tehtud kompormisse ning antud juhul saan ma Sony otsusest täielikult aru.

Kaamera pealmisel paneelil on muutusi vähe: paremal pool on vana hea särirežiimide valikuratas – muutusteta. Vasakule liikudes on suumihoovaga ümbritsetud päästikunupp – jätkuvalt klassikaline ja töötav lahendus. Sisse-välja lülitamise nupp oma asukohta ega funktsiooni muutnud pole. Korpuse pealmise paneeli keskel on välgupesa asendunud sisseehitatud välgu endaga, mis hüppab välja vaid kasutaja käsu peale. Selleks tuleb lükata paremale välgu vabastamise hooba, mis asub eelmainitud nupust tagapool, veidi madalamal korpuse serval. Iseenesest välk välja ei karga.

 

_MG_1868
_MG_1873

 

Siin ongi näha töövalmis välklampi, mis oma pesast vedruga välja lükatud. Teleasendis valgustab see adekvaatselt kuni 5,7m kaugusele. Kahjuks on RX100 III kaameral see nüüd objektiivi pikiteljega kohakuti, mis tähendab suuremat tõenäosust saada pildile punaseid silmi. Paremal paistab kaamera alumine külg: kaardi- ja akupesa – püsib kolmandat põlve järjest muutumatuna, 1/4″ statiivikeere – samuti objektiivi keskteljest veidi nihkes, ilmselgelt juraka objektiiviploki tõttu ei ole füüsiliselt võimalik seda keskele seada. Paremal servas asub monokõlar.

 

_MG_1874
_MG_1876

 

RX100 III kasutab NP-BX1 akut, täpselt sama, mis ka eelmisel kahel mudelil. Tootja lubab seekord sellele veidi väiksemat kestvust: 320 kaadrit RX100 II 350 kaadri asemel. Kohe aku kõrval on mälukaardipesa, mis võtab lahkelt vastu SD- ning MS-tüüpi mälukaarte, ka kõige uuemaid SDXC kaarte.

 

_MG_1877
_MG_1881

 

Sony RX100 III 3″ LCD ekraan on nüüdsest võimeline kalduma 180-kraadi üles ning 45 kraadi alla. See on üks suurimaid featuure, millest enda esimese põlve RX100 aparaadi juures puudust tunnen. Võib-olla lihtsalt seetõttu, et selfie‘de kadreerimine veel nii hästi käpas pole. Ekraani konstruktsioon on muljetavaldavalt soliidne ja tugev – ei mingit loksumist ega paindumist. Ekraanile puutetundlikkust lisatud ei ole – üks Sony aparaatide eripäradest.

 

_MG_1884
_MG_1886

 

RX100 aparaatide seeria on oma puhaste disainijoontega võrdlemisi eksklusiivse maiguga – ei midagi üleliigset, igal detailil on oma kindel eesmärk. Kaamera koostematerjal on püsinud muutumatuna – mati pulbervärviga kaetud kvaliteetne metallkorpus, mis tundub käes vaat et Leica‘lik. Sile pind on siiski saanud piisavalt kriitikat ka oma libeduse tõttu, eriti esipaneeli osas. Sony võttis kuulda ja nüüd pakub eraldi ka peale kleebitavat käepidet. Sarnaseid on kolmandad tootjad teinud juba RX100 kaamera väljakuulutamisest alates. Kaamera ülemise paneeli madalamal astmel on muuhulgas kiri “AVCHD”, mis tähistab filmivõtete pakkimiseks kasutatavat koodekit. RX100 III juures on aga tähelepanuväärne see, et lisandunud on üsna vanale ja keskmise andmesagedusega AVCHD koodekile lisaks ka XAVC S koodek – Sony uusim ja pea kaks korda suurema bitreidiga – kuni 50 Mbps. Täpselt sama, mis kasutusel ka Sony HDR-AS100VR action-kaameras. Filmientusiastid kiidavad heaks.

Parempoolsel fotol on kaamera peakangelane – elektrooniline pildiotsija, mis tavaasendis peitub täielikult korpuse sisse ja jääb peaaegu märkamatuks. Pildiotsija okulaar on väljatõmmatav, et oleks vaataja silmale lähemal. Samuti saab pealmisest hoovast reguleerida ka diopterkorrektsiooni. Okulaari serva on sisse ehitatud silma (või ükstapuha, mis läbipaistmatu objekti) läheduse andur, mille aktiveerimisel lülitatakse peamine ekraan välja ning aktiveerub pildiotsija. Viimase kokkuklappimisel ja kaamera sisse tagasi lükkamisel lülitub aparaat kohe välja – täiesti ootamatu käitumine, niiviisi võib mõni hea kaader pildistaja käest pääseda. Vajab harjumist.

 

_MG_1849
_MG_1849

 

LCD ekraani paneel on suurepärase teravuse (1,22 milj. pikslit) ja eredusega. Eredust annab sellele juurde WhiteMagic tehnoloogia – igale tavapärasele RGB pikslile on lisatud valge eriti ere pildipunkt, mis kulutab küll kõvasti rohkem akut, kuid ereda päikesevalguse käes on ekraanilt võimalik vähemalt kuidagigi kadreerida ja tehtud fotosid vaadata. Kaamera menüü ülesehitus on muutunud veidi rohkem alpha-seeria peegelkaamerate sarnaseks – on ju RX100 III samuti võimalustest pungil profitaseme kompaktkaamera. Erinevaid seadistusvõimalusi on päris korralikult, aparaadi täelikule oma käe järgi seadistamisele võib kuluda esialgu päris mitukümmend minutit.

 

_MG_1898

 

Sony DSC-RX100 kaamerate seeria järjekorras kolmas aparaat näitab järjekordselt, kes on kompaktkaamerate kunn. Seda esialgu vähemalt paberil. Konkurentide parimad püüdlused on piirdunud korraliku pildikvaliteedi, kuid vägagi taskusse mittemahtuva G1 X Mark II aparaadiga. Nikonil on vastu panna vaid fikseeritud objektiiviga Coolpix A, Ricoh püüab fotoentusiaste sarnase GR kaameraga. Kuid tõeliselt kompaktsete, 1″-tüüpi sensorite ja valgusjõuliste objektiividega aparaatide võitlusareenil teeb kuiva trenni vaid Sony RX100 III.

See kompaktkaamera sobitub korraga päris mitmesse nišši: seda eelistavad profifotograafid oma peamise tööhobuse kõrvale varukaamerana, reisivad fotograafid hindavad RX100 seeria kompaktsust ja tagasihoidlikku stiili ning eriti populaarne on see fotohuviliste seas, kes on väsinud igapäevasest peegelkaamera kaasavedamisest ning soovivad nautida korralikku pildikvaliteeti ja kasutusmugavust ilma lihasvaludeta.

Ka mulle on RX100 kaamerad sümpatiseerinud juba 2012. a kevadel väljakuulutamisest alates. Mis sest, et nende toimimine ja käsitlemine pole alati odavamate kaameratega samal tasemel. Kuid Sony seljatab siinkohal korraga päris mitu puudujääki: optiline pildiotsija, ND filter ning veelgi valgusjõulisem objektiiv teevad sellest unelmate kompaktkaamera. Tavaliselt on unelmate asjad ja aparaadid ja teenused väga kõrge hinnaga. RX100 III pole siinkohal erand, isegi paljud peegelkaamerate hinnasildid kahvatuvad Sony RX100 III oma kõrval. Mis seal ikka, asun kiirelt raha koguma, sest huvilisi on rohkem, kui te arvatagi oskate.


Fujifilm jätkab püsivarauuenduste maratoniga

$
0
0

fujifilm_logo

Püsivarauuendused kaameratele X-T1, X-E2, X-PRO1 ja X-E1 lisavad ühilduvuse 18-135 objektiiviga ja mõned muud nüansid. Mudelitele XQ1, X-A1 ja X-M1 lisati WiFi kaudu otseühenduse loomise võimalus Instax printeriga.

X-T1 püsivara versioon 1.10

  • Lisatud ühilduvus XF18-135mm F3.5-5.6 R LM OIS WR objektiiviga, et kindlustada autofookuse töötamine.
  • Pildiotsijast nähtavale särikompensatsiooni indikaatorile lisati skaalad, et need paistaks paremini silma.
  • Video alustamise nupu vajutusele lisati väike viivitus, et vältida kogemata nupule vajutades kohe filmimise alustamist või lõpetamist.
  • Parandati intervall-režiimis piltide salvestamist.

 X-E2 püsivara versioon 2.10

  • Lisatud ühilduvus XF18-135mm F3.5-5.6 R LM OIS WR objektiiviga, et kindlustada autofookuse töötamine.
  • Muudeti suumobjektiivide kasutamisel avanumbri kuvamist displeile. See näitab nüüd sama avanumbrit siis kui päästikunupp on pooleldi alla vajutatud ning ka siis kui päästikunuppu alla ei vajuta.

 X-PRO1 püsivara versioon 3.30

  • Lisatud ühilduvus XF18-135mm F3.5-5.6 R LM OIS WR objektiiviga, et kindlustada autofookuse töötamine.
  • Muudeti suumobjektiivide kasutamisel avanumbri kuvamist displeile. See näitab nüüd sama avanumbrit siis kui päästikunupp on pooleldi alla vajutatud ning ka siis kui päästikunuppu alla ei vajuta.

 X-E1 püsivara versioon 2.30

  • Lisatud ühilduvus XF18-135mm F3.5-5.6 R LM OIS WR objektiiviga, et kindlustada autofookuse töötamine.
  • Muudeti suumobjektiivide kasutamisel avanumbri kuvamist displeile. See näitab nüüd sama avanumbrit siis kui päästikunupp on pooleldi alla vajutatud ning ka siis kui päästikunuppu alla ei vajuta.

 X-M1 püsivara versioon 1.20 / X-A1 püsivara versioon 1.20

  • Otseühenduvus Instax SHARE SP-1 printeriga. Varem pidi pildid eelnevalt nutitelefoni saatma, et neid trükkida, nüüd saab WiFi kaudu otse printerisse saata.
  • Lisatud ühilduvus XF18-135mm F3.5-5.6 R LM OIS WR objektiiviga, et kindlustada autofookuse töötamine.
  • Muudeti suumobjektiivide kasutamisel avanumbri kuvamist displeile. See näitab nüüd sama avanumbrit siis kui päästikunupp on pooleldi alla vajutatud ning ka siis kui päästikunuppu alla ei vajuta.
  • Helikvaliteet video tegemisel on parem.
  • Hallid triibud, mis tekkisid (Androidi op süsteemiga) nutitelefoni ekraanile, kui sellega kaamerat juhtisid, on nüüd kadunud.

 XQ1 püsivara versioon 1.20

  • Otseühenduvus Instax SHARE SP-1 printeriga. Varem pidi pildid eelnevalt nutitelefoni saatma, et neid trükkida, nüüd saab WiFi kaudu otse printerisse saata.
  • Parandati viga, mis põhjustas vahepeal kaamera välja lülitumist kui WiFi nupule vajutati, et alustada piltide arvutisse kopeerimist „PC AutoSave“ funktsiooniga.

 

Allikas: fujirumors.com

 

Juulis saad selle aasta parima ekspertkaamera ostul kaasa kingituse

$
0
0

pentax-k3spider-560x245-blog

Selle aasta parim ekspertkaamera Pentax K-3 on ilmastikukindel ning valmis Sinuga seiklema iga ilmaga. See on kaamera, millega saad lõpuks pildistada kõik need fotod, millest siiamaani oled unistanud, kuid halva ilma tõttu tegemata on jäänud. Proovi järele ning veendu, et auhinnatud Pentax K-3 loob sinu fotograafiale uued piirid.

Ostes juulis Pentax K-3 peegelkaamera saad kingituseks kaasa Camgloss Spider statiivi (väärtus 29.99€). Selle mitmekülgse, kerge ja paindliku statiivi abiga saad oma kaamera kinnitada peaaegu igale poole kasvõi aia, oksa või posti külge.

Pakkumine kehtib 31. juulini

Selle aasta parima ekspertkaamera valik Photopointi veebikaupluses

Kogu info Pentax K-3 peegelkaamera kohta leiad Photopointi ajaveebi artiklist/pildiseeriast: Karbist välja: Pentax K-3 või vaadates PointTV Pentax K-3 tutvustavat videot. Lisaks on K-3 põhjalik ülevaade ka Digitestis.

Loe lisaks: 12 põhjust, miks valida just Pentaxi peegelkaamera

K-3+Spider
k-3-spider

Tamroni profiobjektiivide ostul saada kaasa kinkekaardi

$
0
0

photopoint-tamronmanfrotto-560x245-blog

Kuni augustikuu lõpuni saavad kõik Photopointist Tamron AF 24-70mm f/2.8 Di VC USD või Tamron AF 70-200mm f/2.8 SP Di VC USD ostjad kingituseks Manfrotto 100€ kinkekaardi*

Tamron AF 24-70mm f/2.8 DI VC USD on valgusjõuline, võimekas ja suurepärase pildikvaliteediga profiklassi standardsuum objektiiv, mis sobib ka täiskaadersensoriga digipeeglitele.

Tamron AF 70-200mm f/2.8 SP Di USD on varustatud USD teravustamismootoriga ning pakub sulle tipptasemel pildikvaliteeti. Kiire ja täpne USD (Ultrasonic Silent Drive) teravustamismootor võimaldab jäädvustada kõik otsustavad hetked. Sobib spordi, moe, pulmade, reportaažide ja isegi maastike pildistamiseks.

Sobivad Tamroni profiobjektiivid on saadaval Canon, Nikon ja Sony kaameratele.

Manfrotto puhul on tegemist Itaalia kvaliteedimärki kandvate ja mitmeid auhindu võitnud statiivide, statiivipeade, videovalgustite ja fotokottidega, mida fotograafid üle maailma kõrgelt hindavad ja soovitavad.

*Kinkekaart kehtib Photopointi kauplustes kõikidele Manfrotto toodetele. Iga ostuga saab ära kasutada ühe kinkekaarti. Soodustus tuleb ära kasutada ühe korraga. Alla 100€ ostu korral vaheraha tagasi ei maksta.  Kinkekaart kehtib 2 kuud alates objektiivi ostust. 

Loe ja vaata Tamroni profiobjektiivide kohta lähemalt:

Panasonic Lumix GH4 püsivarauuendus 1.1

Olympus OM-D E-M5 ostul saad Olympuselt väärtusliku kingituse

$
0
0

Olympus OM-D E-M5-blog

Jäädvusta imelised suvisedhetked olenemata, milline ilm on parasjagu väljas. Tänu tolmu- ja pritsmekindlatele tihenditele saad Olympus E-M5 kaamera endaga kõikjale kaasa võtta ja avastada uusi fotograafia piire.

Osta Photopointist hübriidkaamera Olympus OM-D E-M5 ja saad soovi korral Olympuselt boonuseks tasuta 40-150mm f4.0-5.6 R suumobjektiivi (väärtus 349 €). Kingituse saamiseks tuleb registreerida oma ost www.olympus.ee/BonusZoom veebilehel ning Olympusele saata välja trükitud registreerimisvorm, ostutšeki koopia ja pakilt välja lõigatud triipkood.

Kampaania on pikenenud! Pakkumine kehtib Olympus OM-D E-M5 ostul kuni 31. augustini.

Täpsem info kampaania kohta: www.olympus.ee/BonusZoom

Vaata ka Olympus OM-D E-M5 Power Kit “Karbist välja” pildiseeriat

Point TV 124. Millist statiivipead valida?

$
0
0

Korralik fotostatiiv koosneb tegelikult kahest erinevast osast: statiivijalgadest, ning statiivipeast. Statiivijalgadega on asi üsna lihtne, sest need on põhijoontes kõik sarnased, erinedes peamiselt vaid mõõtmete ja stabiilsuse poolest. Statiivipäid on aga päris palju erinevaid ning sõltuvalt pildistamise iseloomust tuleks valida see õige.

Väikse üldistusega võib esile tõsta 3 peamist fotografeerimiseks mõeldud statiivipea liiki. Nendeks on 1) kuulpea; 2) 3D pea ja 3) hübriidpea. Nendest kolmest statiivipea liigist Ardo-Jako seekord räägibki. Vaatame mille jaoks miski hea on ja mille jaoks mitte.

 

 

Täna algas Pentaxi Maailmapäev

$
0
0

wp-blog

Igal aastal korraldab PentaxForums.com personal 2-3 päeva kestva ürituse Pentaxi Maailmapäev (varem tuntud kui “Pentaxium”). Igal ürituse päeval on kõigil Pentax kaamerate kasutajatel võimalus minna välja ja pildistada oma parimad fotod ning need üles laadida spetsiaalselt Pentax Maailmapäevale loodud galeriisse. Kuna Pentaxi Maailmapäev on avatud kõigile olenemata east, rahvusest või kohast kus osaleja elab, saab galeriisse kokku värvika läbilõike maailmast läbi Pentax kaamerate silmade. 

Kuidas osaleda Pentaxi Maailmapäeval?

 Sammud Pentaxi Maailmapäeval osalemiseks on üsna lihtsad:

  • kõige pealt tuleb minna välja ja teha ajavahemikul 11. juuli – 13. juuli oma Pentax’iga mõned pildid;
  • luua omale PentaxForums.com foorumisse kontot – see on tasuta (juhul kui sul seda polnud);
  • otsida foorumist üles Pentaxi Maailmapäeva ürituse fotogalerii;
  • laadida oma pildid üles ning lisaks saab neid jagada foorumis või kasvõi Facebookis.

Julgustame tegema ka grupipilte. Ehk, kui tead enda sõpruskonnast veel Pentax kaamerate omanikke, siis pange punt kokku, sest koos on veelgi lõbusam pildistada.

Nõuded üles laetavatele piltidele:

  • kõik fotod peavad olema tehtud Pentax kaameraga;
  • kõik esitatavad fotod peavad olema pildistatud ürituse toimumise ajavahemikul (11.07.2014 – 13.07.2014);
  • digitaalsete fotode puhul tuleb EXIF info jätta puutumata;
  • EXIF info ei pea olema kättesaadav negatiivfilmide korral;
  • kõikide fotode failisuurused peavad jääma alla 1,5Mb;
  • resolutsioonile piiranguid ei ole niikaua kui foto jääb lubatud failsuuruse piiresse;
  • lisada asukoht, kus foto on tehtud ning lühike kirjeldus;
  • tehtud fotosid on galeriisse võimalik üles laadida 14 päeva pärast ürituse viimast kuupäeva (13. juuli). Hiljem ei ole võimalik enam fotosid üles laadida ega neid muuta.

Osale kindlasti, sest nii anname eestlaste poolt panuse Pentaxi Maailmapäeva õnnestumisesse!

Rohkem info Pentaxi Maailmapäeva kohta leiad – PentaxForums.com lehelt

Tähelepanu! Pentaxi Maailmapäeva puhul on tänasest (11. juuli) kuni esmaspäevani (13. juuli) PhotoExpress Pro veebikeskkonnas profikvaliteediga piltide tellimine 20% soodsam, kui kasutad salasõna PENTAX. Profikvaliteediga pilte saab tellida – www.pro.photoexpress.ee


Point TV 125. Pentax 645z keskformaatkaamera

$
0
0

Pentax 645z on väga eriline fotoaparaat. See toimib nagu peegelkaamera ja näeb välja nagu (suur) peegelkaamera. Selle sees, otse objektiivi taga salvestab aga pilte oluliselt suurem fotosensor kui ühesgi peegelkaameras.

645z sensor on seesama Sony poolt toodetud CMOS-kiip, mis on ka 20 900€ maksva Hasselblad H5D-50C kaamerakere ja 25 000€ maksva Phase One IQ250 digipära sees. Pentax 645Z hinnaks – koos suurepärase 55mm f/2.8 objektiiviga – on aga 8999 eurot.

Teistpidi vaadates ja täiskaadersensoriga aparaatidega võrreldes tundub see ju palju. Kui sa aga 645z kätte võtad, päästikule vajutad ja pärast pilti vaatad… siis on suur võimalus, et see arvamus muutub.

 

Pentax 645z + 50mm f/2.8 Photopointis: 8999,00€

Pentax 645z Photopointis: 7999,00€

 

Lae alla (parem hiireklahviklikk ja “Save link as”) ja vaata Pentax 645D kaameraga pildistatud fotosid:

IMGP0049-small

 

IMGP0071-small

 

IMGP0115-small

 

IMGP0139-small

 

IMGP0160-small

 

IMGP0156-small

Metz välklampide uus lipulaev 64 AF-1 tuleb puuteekraani ja 64m juhtarvuga

$
0
0

METZ-64--ppajaveeb

Saksamaa elektroonikatootja Metz on lähikuudel turule paiskamas uue välklambi nimetusega Metz 64 AF-1. See on uuendatud versioon neli aastat tagasi esitletud lipulaevast Metz 58 AF-2. Uue mudeli kõige silmapaistvamaks uuenduseks on puutetundlik LCD-ekraan seadme tagaküljel. Sarnase puuteekraaniga välklambi (Metz 52 AF-1) tõi Metz välja ka kahe aasta eest seekordsel mudelil on aga ekraan füüsiliselt suurem ja värviline ning tootefotode järgi otsustades ka mõnevõrra edasiarendatud kasutajaliidesega.

Sellise puuteekraani kasutamise osas jagunevad fotohuvilised kahte leeri – osadele meeldib selline intuitiivne lähenemine, teised aga leiavad käepärasema olevat paljude juhtnuppudega varustatud traditsioonilised välklambid. Üks on aga kindel – võrreldes senise neljanupulise 58 AF-2 mudeliga, kus erinevate funktsioonide seadistamiseks tuli selgeks õppida “nupuvajutuste salakoodid”,  on puuteekraan kümneid kordi meeldivam lahendus.

Ekraanile lisaks tõstab Metz uue välklambi juures esile ka suurt juhtarvu – selleks on 64m ning see tähendab, et 54 AF-1 võib tõepoolest ollagi  – nagu Metz ise kuulutab – maailma “võimsaim kompaktne välklamp”. Nissini kahuri MG8000 juhtarvuks on näiteks “kõigest” 60m. Siiski tuleb siin tähele panna, et kõrge juhtarvu saladuseks on edasiarendatud automaatne suum. Kui 58 AF-1 välklambi reflektor kattis valgusnurga ekvivalendina 24-105mm fookuskauguseni siis uue välklambi vastav näitaja on 24-200mm.

Metz 64 AF-1 välklambi esimesi versioone on turule oodata suve jooksul. Kõige esmalt tehakse valmis Nikoni kamaeratele sobiv välklamp, seejärel Canoni mudel. 2014 aasta lõpupoole on poodidesse oodata ka Pentaxi, Olympuse, Panasonicu ja Sony kaamerate jaoks mõeldud Metz 64 AF-1 välklampe. Hinnaks peaks 64 AF-1 mudelitel tulema ligi 400€

 

Parema ülevaate saamiseks reastasin allpool kolme erineva välklambi olulisemad tehnilised andmed. Esimeses tulbas uuest välklambist aste allpool pesitsev, kaks aastat tagasi esitletud Metz 52 AF-1. Teises tulbas senine lipulaev Metz 58 AF-1 ning kõige viimasena uus lipulaev Metz 64 AF-1:

  Metz 52 AF-1 Metz 58AF-2 (vana) Metz 64 AF-1
  Metz_Mecablitz_52_AF_1_c500 329_3 Metz-Mecablitz-64-AF-1-flash-147x270
Juhtarv 52 meetrit – ISO 100, 105mm 58 meetrit – ISO 100, 105mm 64 meetrit – ISO 100, 200mm
Valgustatuse ulatus (automaatne suum) 24-105 mm 24-105 mm  24-200 mm
Valgustatuse ulatus lainurkhajutuga 12 mm 12 mm  12 mm
Välgusünkro pesa Ei Ei Jah
Reflektorkaart Jah Jah Jah
LCD-ekraan Puutetundlik Tavaline Puutetundlik värviline
Lisavälk Ei Jah. Juhtarv 16  Jah
Automaatne särijuhtimine Ühildub vastava kaameratootja TTL režiimidega Ühildub vastava kaameratootja TTL režiimidega Ühildub vastava kaameratootja TTL režiimidega
TTL orjarežiim Jah Jah  Jah
Automaatne välgurežiim Ei Jah  Jah
Manuaalne režiim Jah (1/1 – 1/128) Jah  Jah (25-astmeline)
Rapid režiim EI Ei Jah. Eriti kiire taaslaadimise jaoks.
Strobovälk Jah Jah  Jah
Automaatne täitevälk Jah Jah  Jah
Tagumise kardina sünkro Jah Jah  Jah
Lühikese säriga sünkro Jah Jah  Jah
Kahveldus Ei Jah  Jah
Vooluallikas 4× AA patareid või akud 4× AA patareid või akud 4× AA patareid või akud
Vastupidavus (2100mAh 1,2V NiMH akud) 240 välgatust 250 välgatust  ?
Välise vooluallika kasutamise võim. Ei Jah  Jah
Välgu ladimisaeg 0,1 kuni 4,5 sekundit 0,1 kuni 4,5 sekundit  ?
Välgukinga materjal Metall Metall Metall (va. Sony versioon)
Mõõdud 143 × 90 × 73 mm 148 × 99 × 71 mm  ?
Kaal 346 g 355 g  ?
Hind Photopointis (21.07.2014) 249€ 299€ Eeldatav hind: umbes 400€

 

Vaata Metz 64 AF-1 välklampi Metz veebilehel

Metz 64 AF-1 välklambi tootefotod

METZ-64-AF-1-für-Pentaxx copy copy

METZ-64-AF-1-für-Pentax copy copy

Seitenansicht

metz-64-grupp

Point TV 126. Nõelteravad makrofotod – makroslaideri abil

$
0
0

Mida lähemalt me teravustame, seda kitsamaks muutub teravusulatus. Näiteks kui me teravustaksime 90mm makroobjektiiviga f/4 ava korral 30 cm kauguselt, oleks teravat ala kõigest 1 mm. Selge siis, et see 1 mm teravat ala tuleb rihtida putuka või veetilga või mõne muu pisikese objekti pinnal täpselt õigesse kohta. Sellel täpsel teravustamisel on tõsistele makropildistajatele abiks makroslaider. Ardo näitab:

 

 Põhjalik veebipõhine makrofotograafia kursus www.fotokursus.ee veebilehel

Videos näidatud Velbon Super Mag Slider Photopointis

Sony nõgusa sensoriga kaamera võib tulla juba sel sügisel

$
0
0

See kõik algas 2012. aasta septembris. Just siis ujus sonyalpharumours veebilehe vahendusel päevavalgele teave Sony patendist, milles kirjeldati nõgusat pildisensorit. Pilti salvestav sensor on ju keskseks ja olulisimaks osaks igas digikaameras – siiamaani on need sensorid aga alati olnud lamedad. Nüüd siis äkki – nõgus. See Sony inseneride fantaasialend ei saanud ju olla enamat kui kaardus nutitelefonide tuules tormav ja õige pea mööduv moeröögatus, mis ealeski reaalsuseks ei saa. Või siiski?

Illustratsioon Sony nõgusa sensori patendi kirjelduse juures

 

Tavaliselt saavad sellist laadi patendid reaalsuseks alles aastaid hiljem või siis vajuvad enamasti hoopis unustusse. Selle patendiga on aga lood teisiti. Käesoleva aasta 10. juunil Hawaiil toimunud VLST Technology sümpoosiumil avalikustas Sony tootearenduse pealik Kazuichiro Itonaga maailmale huvitavaid üksikasju nõgusa sensoriga kaamera kohta.

Hr Itonaga ütles, et nende arendatud sensor on keskelt 1,4 ja äärtest 2 korda tavalisest valgustundlikum. Ta rääkis sellest, et nõgusa sensoriga tehtud fotode äärealadel on pilt täpselt niisama kvaliteetne nagu keskosas – ei mingit vinjenteerumist, kromaatilist aberratsiooni ega udusust. Siis teatas ta et teistsuguse konstruktsiooni tõttu toodab sensor ka vähem digimüra. Veel ütles ta, et sellise sensoriga kaamera ette saab konstrueerida tavalisest oluliselt valgusjõulisemaid ja kompaktsemaid objektiive. Ja lõpuks põrutas hr Itonaga, et arendusmeeskond olevat edukalt valmistanud 100 sellist sensorit ning nüüdseks on Sony “masstootmiseks valmis”.

スライド 1

Joonis VLST Technology sümpoosiumilt, mis peaks illustreerima nõgusa sensori ehitusest tulenevaid füüsikalis-optilisi hüvesid.

sony-curved-sensor-2014-07-08-02

Veebis ringlev foto, millel väidetakse olevat Sony nõgus sensor.

 

Neljandal juulil avalikustas Sony esimese nõgusa sensoriga tehtud foto – see ei ole küll konkursivõidu vääriline teos, aga ajaloolise väärtusega ehk sellegipoolest. Foto avalikustas prestiižne veebileht Nikkei Japan.

curved

Esimene avalikkusele näidatud, Sony nõgusa sensoriga pildistatud foto.

Täpsemalt on Sonyl välja arendatud kaks erinevate mõõtmetega kaardus sensorit. Üks tavalise kompaktkaamera mõõtmetes 2/3″ ning teine… täiskaadersensor.

Et asi veelgi huvitavam oleks, on nüüdseks ka lekkinud või lekitatud (või fabritseeritud?) ka esimese, arvatavalt Septembri lõpul Photokina fotomessil esitletava kaardus sensoriga kompaktkaamera tehnilised andmed. Selleks esimeseks on väiksema, 2/3″ sensoriga kompaktkaamera. Sonyalpharumours.com omistab sellele “kuulujutule” väga kõrge tõepärasusastme ja arvestades Sony viimaste aastate tormilist innovatsiooni fototehnika vallas, võivad need andmed tõepoolest üldjoontes tõele vastatagi Siin need on:

 

Kaamera sensor:

01-sony-nogus-sensor

Kaamera objektiiv:

01-sony-nogus-sensor-objektiiv

 

Arvatavas uudses kaameras saab seega olema üsna pisikene, tavalise kompaktkaamera mõõtu 2/3″ nõgus sensor lahutusvõimega 22 MP. Sensori dünaamiliseks ulatuseks on 10,8 heledusastet, mis on põhimõtteliselt sama hea tulemus nagu uuematel poolkaadersensoriga peegelkaameratel. Võrdluseks: täiskaadersensoriga Nikon D800 E peegelkaameral on dünaamiline ulatus dxomark.com andmetel 14,3, poolkaadersensoriga Canon EOS 700D kaameral aga 11.2.

Uudse kaamera juures on huvitav ka objektiiv. Kahtlaselt laia vaatenurgaga objektiivi ekvivalentseks fookuskauguseks on 20mm. See on päris valgusjõuline – maksimaalse avaga f/1.2. sonyalpharumours.com kirjutab, et see objektiiv olevat vaid 6 mm paksune. See info tundub minevat vastuollu aga ülaloleva tabeliga, mille kohaselt on objektiivi konstruktsioonis 4 läätse.

Kõik märgid viitavad seega asjaolule, et Sony on taas kord fotomaailmas innovatsiooni tegemas. Ja seda juba mitmendat aastat järjest. Lähinädalad toovad nõgusa sensoriga kaamera tuleku või mittetuleku kohta kindlasti lisainformatsiooni. Kui aga selline aparaat septembri lõpul Photokina messil avalikustama peaks, on Photopointi ajaveeb kohal et kogu lugu Sinuni tuua. Piletid Kölni on juba ammu ostetud ;)

Eksklusiivne eriversioon: Ricoh esitleb Pentax K-3 Prestige Edition peegelkaamerat

$
0
0

main-img

Tähistamaks Technical Press Image Association (TIPA) poolt omistatud “Parim eksperttaseme peegelkaamera” auväärset tiitlit, on Ricoh valmistanud eksklusiivse eriversiooni Pentax K-3 peegelkaamerast. Pentax K-3 Prestige Edition – nii kõlab selle eriversiooni nimi – metalldetailid on tavapärase musta tooni asemel tumehallilt läikivad. Seega näevad kaamera ees kenad välja nii musta kui ka hõbedast värvi Limited-seeria objektiivid. Koos kaamerakerega on Prestige Edition komplektis kaasas ka tumehallis metallikrüüs akutald, kaks akut ning spetsiaalne kunstnahast valmistatud kaamerarihm Pentax logo ja kirjaga “2014 TIPA BEST DIGITAL SLR EXPERT”.

Juhtnuppude, omaduste ja funktsionaalsuse osas on Pentax K-3 Prestige Edition identne standardsetele Pentax K-3 kaameratele. Meeldetuletuseks ka olulisemad omadused:

Pentax K-3 ja K-3 Prestige Edition olulisemad omadused

  • 23.35 efektiivse megapiksliga CMOS sensor
  • Uus Safox 11 teravustamissüsteem. 27 teravustamispunkti, 25 neist risttüüpi ehk eriti tundlikud. Teravustamine toimib valgustugevuse EV -3 kuni EV 18 vahemikus
  • 86 000 piksliga RGB särimõõtesensor kasutab “uusi algoritme, mis mõõdavad säri ekstreemse täpsusega” Säri mõõtmisel saadud andmeid kasutatakse autofookuse ja värvustasakaalu veelgi kiiremaks ja täpsemaks 
  • Sarivõte: 8.3 kaadrit sekundis (maksimaalselt 60 täissuuruses JPG kaadrit või 23 RAW kaadrit järjest)
  • 3.2″ LCD-ekraan. 1037000 pikslit. Ilma õhuvaheta konstruktsioon muudab ekraani Ricohi sõnul vägem peegeldavaks. 
  • Pildiotsija: 100% kaadri katvuse ja 0.95 x suurendusega pentaprisma. Prisma on kaetud uue vääristusega, mis peaks tagama senisest eredama vaate
  • MPEG-4 AVC/H.264 filmiklipid salvestuvad maksimaalselt Full HD lahutusvõimega 1920 x 1080 px 60i/50i/30p/25p/24p. Sisseehitatud mono mikrofon; 3.5mm audiosisend ja 3.5mm audioväljund. Säritust ja heli saab reguleerida manuaalselt. Filmides saab kasutada ka digitaalseid filtreid. 
  • Intervallvõte (time-lapse), Mitme särituse üheks kaadriks pildistamine, 14 digitaalset filtrit, 14 bit RAW faili salvestamine
  • D-LI90P liitiumaku pildistab ühe laadimiskorraga 720 fotot (CIPA standardse testi järgi)
  • USB 3.0 pesa, kaks SD kaardipesa, eraldi pesa välise toite jaoks, välgusünkro pesa, HDMI Type D pesa
  • Koos kaameraga tuleb spetsiaalne WiFi kaart, mis annab K-3 digipeeglile WiFi võimekuse nutitelefoniga pilte vaadata, kadreerida ja pilti teha
  • Mõõtmed: 131,5 x 100 x 77,5 mm
  • Kaal: (kere + aku + 1 mälukaart) 800g

Ricohi sõnul valmistatakse Pentax K-3 Prestige Edition komplekte vaid 2000 eksemplari. Müügile jõuavad need üle kogu maailma alates septembrist. Hea võimalus halli kaameraga hallist massist erineda.

Pentax K-3 Prestige Edition peegelkaamera tootefotod

pentax-k-3-prestige-photopoint

k3pe_002

20-40mm Limited objektiiv ei kuulu komplekti

k3pe_001

k3pe_bg

bod_img_03

k3pe_st

 

Pentax K-3 peegelkaamera tarkvarauuendus v1.10 lisab difraktsiooni korrektsiooni

$
0
0

 

pentax-k-3-photopoint-6-735x516Ricoh annab teada, et on valmis meisterdanud tarkvarauuenduse oma kangeimale peegelkaamerale Pentax K-3. Uuendus kannab numbrimärki 1.10 ning lisab aparaadile järgmised täiustused:

  • Objektiivi korrektsiooni nimistusse on lisatud uus funktsioon “Diffraction Correction”
  • Nii digitaalsete filtrite kui ka Color Fringe Correction töötluseks kuluvat aega on muudetud lühemaks
  • Automaatset värvusktasakaalu määramist on muudetud senisest veelgi stabiilsemaks
  • TAv režiimis muudab särikahveldus nüüd ISO väärtust
  • Kaamera üldist toimimist on muudetud veelgi stabiilsemaks

Neist viiest edasiarendusest on huvitavaim difraktsiooni korrektsioon. Difraktsioon on teatavasti füüsikaline nähtus – see, kui mistahes laine (olgu see siis heli või valguslaine) paindub tõkke taha. Fotograafias tekib difraktsioon siis, kui valguslained läbivad objektiivi diafragma. Siis painduvad diafragmalabade äärest sisse tungivad valguslained diafragmalaba taha. Suure ava korral ei avalda see paindumine pildile mingit mõju. Mida väiksemaks me aga ava seame, seda suurem protsent avast läbi tungivast valgusest on pisut paindunud. Selline difraktsioon avaldubki just väikese ava korral. Fotodel on see nähtav tavalisest udusema detailsusena. Täpsemalt: avaga f/22 pildistatud fotol ei pruugi peened detailid olla enam nii teravad nagu nad olid avaga f/14 pildistades.

Ilmselt kasutab Pentax sellise difraktsiooni korrigeerimiseks lihtsat tarkvaralist järelteravustamist. Objektiivi andmetest leitakse, millal ja kui palju on difraktsioonist tulenevalt pilt udusemaks muutunud ja vastavalt sellele lisatakse teravust.

Pentax K-3 tarkvarauuenduse saad alla laadida siinsamas all olevatele linkidele klõpsates:

 

 

Fotokursus toob tasuta profikvaliteediga paberfotod

$
0
0

Fotokursus-prolab

Et kõik algusest peale ära rääkida, tuleks ilmselt alustada paberfotode tellimisest. Photopointil on nimelt kaks fotode tellimise keskkonda, mida tihti ka segi aetakse:

Tellimissüsteem on neis kahes keskkonnas väga sarnane. Paberfotode printimine aga vägagi erinev:

  • www.photoexpress.ee kaudu tellides trükitakse fotod välja standardsetes Fujifilmi märglaborites ja fotod tulevad tavapäraselt hea kvaliteediga.
  • pro.photoexpress.ee kaudu tellides trükitakse aga fotod välja uhiuutes Noritsu D1005 HR kuivlaborites. Fotod on kvaliteetsemal paberil, täpsemate värvidega, laiema värvusulatusega, suurema kontrastsusega – ja ka mõnevõrra kallima hinnaga.

Just neid profikvaliteediga ProLab paberfotosid annab Photopoint nüüd tasuta kõigile, kes ostavad www.fotokursus.ee veebilehelt ükskõik millise tasulise fotokursuse. Täpsemalt – iga tasulise fotokursuse tellimusega tuleb kuni juuli lõpuni kingituseks kaasa kümne tasuta A4 mõõdus näitusekvaliteedis paberfoto tellimus Photopoint ProLab`ist. Sest uute, profitasemel oskustega on tarvis ka profitasemel väljatrükki.

10 A4 mõõdus fotot maksab ProLab`ist tellides 19,99€€ (vaata ProLab hindu siit). Kuna enamik fotokursus.ee kursusi maksavad 29,99 või 19,99€, siis on siin tegemist märkimisväärselt hea diiliga. Ilmselgelt oleks sellest kasu ka sinu sõbral või sõbrannal, kes praegu rannas kuuma suveilma naudib – nii et anna sellest tallegi teada.

Vali endale sobiv kursus ja saad suured profikvaliteedis fotod tasuta juba täna

Kampaania kehtib 25.07.14 -  31.07.14 (k.a)

 

 


Uued Pentax HD Limited objektiivid – nüüd Photopointi fototehnika rendis

$
0
0

pentaxhdrent-small

Photopointi fototehnika rendipunktidesse Tallinnas ja Tartus saabusid täna 5 uhiuut Pentaxi objektiivi. Tegemist on metallist korpuse ja ülikvaliteetse optikaga Limited-seeria uute versioonidega, mis Photopointi kauplustesse müügile jõudsid eelmise aasta lõpul ja käesoleva alguses. Lisaks fikseeritud fookuskaugustega optikapärlitele on nende seas ka Limited-seeria üks ja ainus suumobjektiiv – ihaldusväärne 20-40 mm f/2.8-4.

Uued rendiobjektiivid (ülal pildil vasakult paremale):

Pentax HD Limited seeria uued objektiibvid on rentimiseks saadaval Photopointi Tallinna Kristiine keskuse ja Photopointi Tartu Kaubamaja esindustes. Sarnaselt teistele renditavatele toodetele kehtib ka Uute Pentax objektiivide puhul reegel, et kui pärast rendiperioodi soovid sedasama toodet endale letist osta, siis ei pea renditasu maksmagi. Seega on Photopointi fototehnika rent suurepärane võimalus objektiivi proovimiseks enne selle ostmist.

Pentax HD Limited objektiivide rendihindu näed fototehnika rendi lehel. Konkreetse objektiivi hetkesaadavust küsi aga enne kohale minemist kindlasti vastavast kauplusest järele. Ehk on keegi selle just välja laenutanud.

 

 

Muutused kaameratööstuses

$
0
0

Kaameratööstus on viimaste aastatega palju muutunud. Kompaktkaamerate populaarsus on langenud ja pildistajate huviorbiiti on tõusnud hübriidkaamerad. Kuigi kõrgema klassi kompaktid (sellised, millel suur sensor ja valgusjõuline objektiiv) koguvad populaarsust, on odavama otsa kompaktid hakanud vaikselt kaduma, kuna igapäevaste juhuslike klõpsude tegemiseks kasutatakse nutitelefoni. Nutitelefon on aga siiski piiratud võimalustega ja kes tahab vähegi korralikumaid pilte teha, ostab endale midagi paremat.

Hübriidkaamera on väiksem kui peegelkaamera, ent kere sees on sama suur või veidi väiksem sensor kui peeglil (kuid siiski suurem kui kompaktkaameral) ja objektiive on võimalik vahetada, seega kasutusvõimalused ja pildikvaliteet jätab nutitelefonid ja kompaktid kaugele selja taha. Pea kõigil fotokate tootjatel on oma hübriidkaamerate seeriad olemas nt Sony NEXOlympus PEN, Fuji X-seeriad jms. Isegi paljud peegelkaamera kasutajaid vahetavad peegli hübriidi vastu, kuna väiksemat aparaati on mugavam kaasas kanda ning nii jäävad mõnedki peegelkaamerad kapinurgale tolmu koguma.

 

Bildschirmfoto2014-06-05um153446_zpsbf490e5e

Uurimisagentuur Gfk uuris, millal inimesed pildistamiseks eraldi fotoaparaati kasutavad ning millal nutitelefoniga pilte teevad. Selgus, et nutitelefone kasutatakse igapäevaste klõpsude tegemiseks, ent reisile minnes võetakse ikka korralikum kaamera kaasa. Ka pere- ja vabaajaüritustest tahetakse ilusamaid jäädvustusi. 44% vastanutest omab eraldi fotoaparaati, kuna nad tahavad parimat võimalikku pildikvaliteeti ja nutitelefon seda paraku ei paku.

 

Bildschirmfoto2014-06-05um153442_zps9ba60ae9

Viimaste aastate muutused kaameratööstuses on tihedalt seotud kasutajate käitumisharjumuste ja tehnoloogiliste uuendustega. Nutitelefonid on menukad oma multifunktsionaalsuse poolest, kuid kuna nende kasutusvõimalused on siiski veidi piiritletud, soetab osa inimesi parema pildikvaliteedi saamiseks endale hübriidi või kõrgema klassi kompaktkaamera. Lähitulevikus jätkub ilmselt sama trend. Mõned kaameratootjad on juba praktiliselt loobunud odavama otsa kompaktkaamerate tootmisest, teised üritavad leiutada paremat kompaktkaamerat.

 Allikas: imaging-resource.com

Esimesed veebi lekkinud fotod nõgusa pildisensoriga Sony Xperia Z3X nutitelefonist

$
0
0

427918889717

 

Äsja kirjutasime siinsamas Photopointi ajaveebis kokkuvõtva kirjatüki Sony arendatavast nõgusast pildisensorist. Nüüd on aga veebi lekkinud ka esimesed arvatavad fotod ühest seadmest, millel selline sensor sees. Selleks pole mitte kompaktkamaera vaid hoopis nutitelefon: arvatava nimega Sony Xperia Z3X. Ülal ja all olevad pildid kujutavadki väidetavalt uue Xperia Z3X välimust.

 sonyxperiaflash_zps2aa15ac4

 

Ilmselt kavatseb Sony seda telefoni ametlikult esitleda Septembri lõpul Saksamaal toimuval Photokina fotomessil. Sealsamas oodatakse ka teise seadme – nõgusa täiskaadersensori ja kere ette fikseeritud 35mm f/1.8 Zeiss objektiiviga fokokaamera avalikustamist. Turule arvatakse need mõlemad seadmed jõudvat järgmise aasta esimeses kvartalis.

 Allikas: petapixel

 

Point TV 127. 5 nippi kuidas pildistada monopodiga

$
0
0

Statiiviga on lihtne. Topid kaamera sinna otsa ja seal see siis stabiilselt seisab – pildista kui pika säriajaga tahad. Tihtipeale on aga monopod statiivist parem. Näiteks siis, kui meie säriajad on üsna aeglased kuid pildistamine nõuab kiireid kadreeringu muutusi.Või siis, kui me ei jaksa raskemat kaamerakomplekti pikalt käes hoida.  Või siis, kui me lihtsalt ei taha rasket statiivi kaasa võtta. Sellistel juhtudel on abi monopod’ist ehk üksjalast. Ning et sellest veel rohkem abi oleks, näitab Ardo-Jako seekordses Point TV videos 5 nippi kuidas monopodiga teravamaid ja efektsemaid pilte pildistada. 

 

Üksjalad Photopointis

Canonilt uued soodsad supersuumkaamerad PowerShot SX520 HS ja PowerShot SX400 IS

$
0
0

4153274419

Canon toob selle aasta sügisel müügile kaks uut suure suumiga PowerShot seeria kompaktkaamerat: SX520 HS ja SX400 IS. Uued mudelid on loodud eelkõige enda ümber toimuva kiireks jäädvustamiseks. Olgu selleks jalutuskäigul ootamatult üle tee jooksev orav, päikseloojangu valguses läbi pilvede lendav lennuk või pühapäevane perepiknik. Tänu kiirele autofookusele ja võimsale suumile sobivad need ideaalselt emadele-isadele, kes tahavad jäädvustada staadionil jooksvaid või rannas sulistavaid lapsi, kui kiirus on oluline, et terav pilt saada. Haara aga taskust või kotist kaamera ja kõik kaugel asuv saab pildile ilma lähemale jooksmata. Uute mudelite autofookus on ka tunduvalt kiirem nende eelkäijatest.
 
PowerShot SX520 HS mudelil on parandatud Zoom Framing Assist Auto režiimi. Režiim ise kujutab endast seda, et sa valid pildistatava objekti ja sead kadreeringu paika ning kui pildistatav objekt jõuab liialt lähedale, suumib kaamera end ise välja. HS kõrge mürataluvusega süsteem suudab vähese valguse korral teha kvaliteetseid ja selgeid pilte. Auto-režiim valib 32 eelseadistatud režiimi seast sobiva, et pakkuda parimat pildikvaliteeti mugavuse austajatele. Taustavalgustusega CMOS sensor ja DIDIC 4+ protsessor tagavad korraliku pildikvaliteedi ka hämaras.
 
PowerShot SX400 IS mudel on pisut kompaktsem ja veidi soodsam variant. Sellel on intelligentne stabilisaator, mis valib vastavalt olukorrale õige režiimi, et pildid saaks võimalikult teravad. Mõlemad kaamerad on küllaltki kompaktsed ja kerged, mis teeb nende kaasas kandmise mugavaks.

 

canon

 

PowerShot SX520 HS olulisemad omadused:

  • 42x suum
  • 35mm ekvivalendina 24-1008 mm
  • HS Süsteem
  • Intelligentne pildistabilisaator
  • Full HD videod, kaamera saab panna filmima ühe nupuvajutusega.
  • Täis-manuaalne režiim

 
PowerShot SX400 IS olulisemad omadused:

  • 30x suum
  • 35mm ekvivalent 24-720 mm
  • Intelligentne pildistabilisaator
  • HD videod

Uued mudelid on disainitud eelkõige selleks, et teha pildistamine lihtsaks ja mugavaks. Kaamerad sobivad hästi entusiastile, perepiltideks või reisile kaasa võtmiseks. Powershot SX400 peaks jõudma müügile selle aasta augustis orienteeruva hinnaga 189 € ning Powershot SX520 septembris orienteeruva hinnaga 299 €.

Allikas: canon-europe.com

 

 

Viewing all 6411 articles
Browse latest View live