Quantcast
Channel: Foto - Photopointi ajaveeb
Viewing all 6456 articles
Browse latest View live

Ricoh HZ15 on soodne kompaktkaamera 15x suumi ja värinastabilisaatoriga

$
0
0

HZ15_visual_1

Mäletatavasti otsustas Pentaxi omanikfirma Ricoh, et kõik kontserni poolt välja pritsitavad kompaktkaamerad hakkavad nüüdsest kandma Ricohi logo ning Pentax kaubamärk jääb eksklusiivselt peegel- ja hübriidkaamerate iseloomustajaks. Selle otsuse esimene vili on siin meie ees. Ricoh HZ15 on 15x suumiga kompaktkaamera, mis peibutab eelkõige oma hinnaga.

Ricoh HZ15 soovituslikuks jaehinnaks on sel Euroopa turul vaid 129€. Ühest küljest on ju päris kõva sõna, et nii väheste eurode eest saab 16x optilise suumi ja värinastabilisaatoriga kaamera, millel ametlike tehniliste andmete kohaselt ka manuaalne särirežiim olemas on. Teisest küljest on HZ15 kaamera 16 mp CCD sensor ja madala lahutusvõimega LCD-ekraan aga madalat hinda väärt.

Ricoh ametlik pressiteade

Ricoh HZ15 olulisemad tehnilised andmed:

  • 16MP 1/2.3″ CCD sensor
  • 15x optilise suumiga objektiiv. Fookuskauguste vahemik (35 mm ekvivalendina) 24-360
  • Maksimaalne ava f/3.3 – f/5.9
  • LCD-ekraan: 3.0″, 230 000 pikslit
  • Lähim teravustamiskaugus 3 cm (kõige laiemas objektiiviasendis)
  • Manuaalne särirežiim, automaatne särirežiim, pildiprogrammid.
  • Videorežiim: 1280×720 30/15 fps. Video filmimise ajal toimib värinastabilisaator
  • LB-050 liitiumaku, 245 säritust ühe laadimiskorraga
  • Ühendused: AV port, USB pesa
  • Digitaalsed filtrid: Normal, Vivid, Black and White, Sepia
  • pildistamiseks valmis 2 sekundiga. Biivitus päästikule vajutades: max 0.3 sek. Sarivõte: 0.8 kaadrit sekundis
  • Mõõtmed: 10,9 x 6,0 x 3,1 cm
  • Kaal (koos aku ja SD mälukaardiga) 203 g

Ricoh HZ15 tootefotod

HZ_003

HZ15_001

HZ15_b

HZ15_004


Olympus asub esitlema uut hübriidkaamerate lipulaeva

$
0
0

 olympus-teaser

Olympus on juhtkonnasiseste kriiside kiuste viimasel paari aastal ridamisi väga häid fotokaameraid turule toonud. Tundub, et see trend jätkub tõusujoones. Olympuse Euroopa veebilehele on üles lükatud teavitus uue vahetatavate objektiividega kaamera peatsest tulekust. Teatatakse et “Silmapiiril on midagi suurt” ning et “tulemas on uus Olympuse lipulaev, vahetatavate objektiividega kaamera, mis asub valitsema täiesti uut fotomaailma”.

Tegelikult on fotoringkondades juba teada, mis selleks uueks kaameraks on. Veebiruumis viimastel nädalatel ringlenud fotodele ja tehnilistele andmetele toetudes võib praegu üsna tõsikindlalt väita, et selleks kaameraks on Olympus OM-D E-M1. See on kaks aastat tagasi esitletud OM-D EM-5 järeltulija, ergonoomilisema ja peegelkaameralikuma korpuse, 16 MP sensori, 10 fps sarivõtte ja WiFi ühendusega Micro Four Thirds süsteemi hübriid. Koos kaameraga on oodata ka uut valgusjõulist lainurksuumi 12-40mm f/2.8 PRO. Kaamera ja objektiivi avalikustamise kuupäevaks pakutakse 10-12 september.

lb05VRa_zpsc0003aec

Siiski on Olympusel midagi veel varuks. Sellele viitab ju kasvõi seesama ülalmainitud teaser-leht, kus sensori taustal on nii Olympuse hübriid- kui ka peegelkaameraobjektiivid. Sellele viitab ka 43rumours veebilehe postitus, mille kirjutaja väidab end veel midagi teadvat – midagi, mille “tõepärasust peab veel kontrollima”. Kõige ilmsemalt võiks selleks “üheks uueks asjaks” olla uus adapter, mis võimaldab Four Thirds peegelkaamera objektiivide kiire autofookuse Micro Four Thirds hübriidkaamerate ees.

gDlFTTX_zps4a61eea7

 

 

Karbist välja: EOS 70D peegelkaamera

$
0
0

canon-eos-70d-peegelkaamera-photopoint-22

Kui Canon EOS 60D peegelkaamera kolme aasta eest avalikkuse ette toodi, olid fotohuvilised üsna pettunud. Kujutas see 50D järglane ju enda plastise korpuse, lihtsamate juhtnuppude ja aeglaseme sarivõttega mõnes mõttes hoopis pisendatud versiooni mõnusalt tummisest 50D kaamerast. Nüüd on Photopointi poodidesse jõudnud EOS 60D järglane, kauaoodatud Canon EOS 70D – ja fotohuvilised on rahul. On ju Canon sellesse kaamerasse koondanud enamiku oma viimase aja digipeeglite disaini-ja tehnoloogiasaavutusi nagu näiteks WiFi, suurepärane puutetundlik ekraan, EOS 7D stiilis juhtnuppude süsteem IPB ja ALL-I videorežiimid jne.

Lisaks nendele funktsioonidele on aga Canoni 70D kaameral midagi, mida pole mitte ühelgi teisel fotoaparaadil maailmas – pildisensor, millel iga piksel on jaotatud kaheks. Üks pool on tegelemas pildiinfo salvestamisega ja teine teravustamisega. Ning see tähendab, et 70D autofookus 1) LCD-ekraanilt kadreerides ja 2) filmimise ajal on kiirem kui ühelgi teisel peegelkaameral maailmas.

Selliselt on Canon EOS 70D oluline verstapost just videorežiimi arengus sest see on esimene kaamera, millega filmides töötab automaatne jätkuv teravustamine aktsepteeritavalt kiiresti. Peegelkaameraga filmides ei pea enam teravustama käsitsi objektiivi teravustamisrõngast keerates. See on kõva sõna.

 canon-eos-70d-peegelkaamera-photopoint-1

Canon EOS 70D olulisemad omadused

  • 20,2-megapiksline APS-C mõõdus CMOS-sensor. Iga piksel on jagatud kaheks osaks – üks osa on pildiinfo salvestamiseks, teine faasituvastusega teravustamiseks
  • sarivõte kuni 7 kaadrit sekundis
  • 19 risttüüpi punktiga autofookussensor (sama mis EOS 7D kaameral)
  • Dual Pixel CMOS AF automaatse teravustamise tehnoloogia
  • kaugjuhtimine ja andmete edastus WiFi kaudu
  • välja pööratav ja nurga alla seatav 3-tolline puutetundlik LCD ekraan (1,04 miljonit pikslit)
  • ISO tundlikkus kuni 12 800 (laiendatav kuni 25 600)

canon-eos-70d-peegelkaamera-photopoint-2

Canon EOS 70D kaameraklassis on konkurents väga kõva. Samas hinnaklassis on näiteks sellised aparaadid nagu Nikon D7100, Pentax K-5 II ja Sony a77. Canoni trumbiks nende ees võibki nimetada sensorist tulenevaid võimalusi filmimise ja LCD-ekraanilt kadreerides pildistamise juures. Samuti ka WiFi ühendust ning puutetundlikku ekraani, mis piltide vaatamise ja ka kaamera seadistamise tihti päris mugavaks muudab ja ka igatpidi nurga alla seatav on.

canon-eos-70d-peegelkaamera-photopoint-3

Karbis on: Canon EOS 70D peegelkaamera kere, Canon EF-S 18-135 mm f/3.5-5.6 IS STM suumobjektiiv, kiirjuhend, kaamerarihm, CD-plaat portree- ja maastikufotograafia õppevideotega, USB-kaabel, LP-E6 liitiumaku ja akulaadija (samad, mis EOS 5D Mark III kaameral) ning toitekaabel.

canon-eos-70d-peegelkaamera-photopoint-4

Võtame siin karbist välja 18-135 mm STM objektiiviga komplekti. Photopointis on aga ka olemas EOS 70D koos standardse 18-55mm STM objektiiviga ning lihtsalt kerena.

canon-eos-70d-peegelkaamera-photopoint-5

Video filmimise ja LCD-ekraanilt kadreerides pildistamise korral tuleks kiire autofookuse jaoks kaamera ees kindlasti kasutada STM tähistusega objektiive. Need on valmistatud spetsiaalselt töötama Live View režiimil teravustamisega. Tavalise objektiiviga – olgu see nii hea L-seeria klaas kui tahes – ei saa innovaatiline sensor oma täit potentsiaali ära kasutada.

Nagu ka ülalt pildilt veidi näha on, on 18-135mm STM objektiiv metallist bajoneti ja tummise olemusega. Pildile see jäänud ei ole, kuid objektiivi allääres on teravustamise ja stabilisaatori nihikutele sarnanev nupp, millest saab suumi kõige laiemasse asendisse lukustada. Tegelikult ei vaju objektiiv pikemaks ka kaamera tugevama raputamise korral, kui see siiski probleemiks peaks osutuma, saab suumi sellest nupust lukustada.

canon-eos-70d-peegelkaamera-photopoint-8
canon-eos-70d-peegelkaamera-photopoint-10

EOS 70D vasakul küljel on SD mälukaardi pesa. Paremal pool kahe kummist lapatsi all on aga ühenduspesad. Ülemise taga on 3.5mm mikrofonisisend ja kaugjuhtimispuldi port. All on mini USB ja HDMI pesad.

canon-eos-70d-peegelkaamera-photopoint-9

Suur LP-E6 liitiumaku lubab ühe laadimiskorraga teha 920 võtet (pooltel kordadel sisemist välklampi kasutades). See on väga hea tulemus, kuigi Nikon D7100 andmetes võib näha 30 võrra suuremat numbrit. Objektiivikinnituse allääres võib näha pisikest ümara kujuga nuppu, mis täidab teravussügavuse eelvaate funktsiooni.

canon-eos-70d-peegelkaamera-photopoint-23

Canon EOS 70D pealmine külg on üsna sarnane EOS 60D kaameraga. LCD-ekraani juures olevas reas täidavad kõik nupud ühte funktsiooni – erinevalt näiteks 5D-seeria kamaeratest, millel ühe nupu alt kaks funktsiooni avaneb (üks eesmise, teine tagumise valikukettaga muudetav). Väga tervitatav on 5D Mark III stiilis pisikese nupu lisamine otse päästiku juurde. Sellele vajutades saab valida hetkel aktiivset teravustamispunktide arvu. Ülal välgukinga mõlemal pool võib näha augukesi, mis annavad mõista, et kaamerasse on sisse ehitatud stereomikrofon.

canon-eos-70d-peegelkaamera-photopoint-14
canon-eos-70d-peegelkaamera-photopoint-15

Nupud ei ole mitte päris sileda plastikpinnaga – nagu näiteks EOS 700D või EOS 100D kaameratel, vaid pisut teralisena tunduva tekstuuriga.

canon-eos-70d-peegelkaamera-photopoint-11

Ekraan on üks elementidest, mis Canon EOS 70D kaamerat teistest omataolistest eristab. Esiteks on see välja pööratav ning nurga alla seatav. Teiseks on see puutetundlik.

Puutetundlik ekraan paneb pildistajat senisest enam vajutama tagaküljel olevat Q-nuppu (kiirseadete nupp) Nimelt aktiveerib see nupp puutetundlikkuse standardsel infoekraanil. Nüüd saab ühe puudutusega valida sealt soovitud parameetri ja siis selle väärtust eesmise valikurattaga muuta. Kui soovid aga väärtuse seadeid täpsemalt näha, siis võid puutuda teist korda sedasama parameetrit ning siis võid juba näppudega väärtust paindlikumalt muuta. Säriaja seadmine näpusõbralikul viisil toimib näiteks nii, et ekraanile kuvatakse skaala ning vastavat väärtust saab siis näpuga paremale-vasakule vedades muuta.

canon-eos-70d-peegelkaamera-photopoint-25

Q-nuppu Live View režiimis vajutades kuvatakse olulisemad seadistusvõimalused ekraanile nii, et kadreering jääb nähtavaks. 

canon-eos-70d-peegelkaamera-photopoint-12

Peamenüüsse sisenedes on ekraani ülaäärt silmitsedes näha, et sakke on seal päris palju. Mõne keskmise sakini jõudmiseks on päris mugav lihtsalt näpuga soovitut puudutada. Edasi saab ka ekraanile kuvatavatest valikutest vajaliku valida näpu abil. Kaks pisikest liigutust ketaste käristamise või paljude nupuvajutuste asemel – see ongi puutetundliku ekraani eelis. Lisaks muidugi teravustamispunkti valimine Live View režiimis pildistades või taasesitusrežiimil kahte näppu kokku-lahku vedades fotode sisse-välja suumimine.

canon-eos-70d-peegelkaamera-photopoint-17
canon-eos-70d-peegelkaamera-photopoint-16

Üks oluline uuendus võrreldes EOS 60D kaameraga on video/Live View nupukombinatsioon kaamera tagaküljel, pildiotsija kõrval. Nihiku abil saab kaamera lülitada kas foto- või filmirežiimi. Nupp nihiku all aga vahetab vastavalt režiimile oma funktsiooni. Fotorežiimis saab selle abil aktiveerida Live View režiimi ekraanilt kadreerimiseks. Videorežiimil saab sellest nupust videosalvestust alustada ja lõpetada. See on väga mugav lahendus.

Tagaküljel on valikuketas, millest saab manuaalrežiimis muuta ava, poolmanuaalrežiimis särikompensatsiooni ja menüüdes liikuda vastava saki parameetrite vahel. Valikuratta keskel on kaheksasuunaliselt tundlik suur nupp – täpselt sama funktsionaalsusega nagu 7D või 5D Mark III joystick, kuid ehk ebamugavam kasutada. Selle süsteemi keskmes on “SET” nupp, millega saab kõike kinnitada ja kõikjale siseneda.

canon-eos-70d-peegelkaamera-photopoint-24

WiFi funktsionaalsuse on 70D pärinud aasta eest esitletud EOS 6D täiskaadersensoriga peegelkaamera seest. WiFi ühendust aktiveerides saame teada, et kui WiFi on sees, siis ei saa filmida videot. Samuti ei toimi siis USB-ühendus. Muidu on aga võimalik WiFi abil teha igasuguseid põnevaid  - ning tihti ka päris vajalikke asju. Näiteks saata fotot ühest 70D kaamerast 6D kaamerasse, saata pildistatud fotosid automaatselt enda mobiilsesse seadmesse, juhtida kaamerat (nii päästikuid kui ka säriparameetreid) juhtmevabalt arvuti, tahvelarvuti või nutitelefoniga jne. Usun, et enamik 70D omanikke leiavad WiFi funktsioonile ka tarvilikku kasutust.

 canon-eos-70d-peegelkaamera-photopoint-70

Canon EOS 70D olulisimaks trumbiks on kahtlemata automaatse teravustamise kiirus filmirežiimil ja ekraanilt kadreerides pildistamisel. See on tõepoolest üllatavalt kiire ning jätab EOS 700D kaamera kaugele selja taha. Testisime EOS 70D kaamerat, võrreldes seda väidetavalt kõige parema autofookusega hübriidkaameraga Olympus E-P5. Videorežiimis oli Canon EOS 70D autofookus oluliselt kiirem ja täpsem. Fotorežiimis aga oli siiski tunda Olympuse hübriidkaamerate lipulaeva üleolekut Canon EOS 70D kaamerast. Kuid andkem peegelkaameratele aega – 70D on ju alles esimene omataoliste seas ning küllap Canoni järgmised sarnased sensorid veelgi paremaid tulemusi näitavad. 

Kes ekraanilt kadreerides pildistama hakata ei kavatse ja videot ei tee – nende jaoks pole aga kogu see pooldunud pikslitega sensorist tulenev autofookuse kiirus sugugi oluline. Aitab see ju vaid pildistamisel Live View režiimil ja filmimisel. Traditsiooniliselt pildiotsija abil fotografeerijatele peaks meeltmööda olema EOS 70D eraldi faasituvastusega teravustamissüsteem, mis on päritud hinnatud EOS 7D kaamerast. Samuti WiFi, igatpidi nurga alla seatav ja puutetundlik LCD-ekraan ja üsna äkiline 7 kaadrit sekundis sarivõte. Peab ütlema, et sellise omadustekaskaadiga on Canonil nüüd viimaseid järelejäänud 7D kaameraid üsna keeruline maha müüa.    

 

 

Sony DSC-QX100 ja DSC-QX10 – objektiivi moodi kompaktkaamerad mis kasutavad nutitelefoni LCD-ekraani

$
0
0

DSC-QX100_DSC-QX10_InSituation_02_Xperia-Z-1200 

Sony teeb fotomaailmas innovatsiooni. Eile õhtul avalikustatud “objektiivkaamerad” on julge samm mõelda teistmoodi, teha midagi täiesti uut. Sony Cyber-Shot DSC-QX100 ja Sony Cyber-Shot DSC-QX10 on oma iseloomult tegelikult kompaktkaamerad – ainult et nad näevad välja nagu objektiivid ning neil ei ole LCD-ekraani. Need ühilduvad nutitelefoniga WiFi abil ning kasutavad nõnda parasiitidena telefoni suurt ja ilusat LCD-ekraani. Tähele tuleb panna, et objektiivkaamerad ühilduvad – erinevalt äsja avalikustatud Samsungi nutikellast – kõikide tootjate nutitelefonidega, olgu selleks siis Samsung või HTC või Sony ise. 

DSC-QX10 olulisemad tehnilised andmed:

  • Sensor: 18.2 MP 1/2.9″ BSI-CMOS
  • ISO vahemik: 100-3200
  • Värinsatabilisaator: optiline
  • RAW faili salvestamine: ei ole!
  • Objektiiv: F3.3 – F5.9, 25-250mm, 10x suum. lähim teravustamiskaugus: 5 cm
  • Maks. säriaeg: 1/1600 sec
  • Välklampi ei ole
  • Video. MPEG-4 video (H-264). 1440 x 1080 (30 fps). Stereomikrofonid
  • Liitiumaku peab vastu 220 fotot ühe laadimiskorraga
  • Kaal koos akuga: 105g
  • Mõõtned: 62 x 62 x 33 mm

DSC-QX100 olulisemad tehnilised andmed:

  • Sensor: F1.8 – F4.9,  20.2 MP 1″ BSI-CMOS (sama, mis RX100 II kaameral)
  • ISO vahemik: 100-6400
  • Värinsatabilisaator: optiline
  • RAW faili salvestamine: ei ole!
  • Objektiiv: 28-100mm, 3.6x suum. lähim teravustamiskaugus: 5 cm
  • 1/2000 sec
  • Välklampi ei ole
  • Video. MPEG-4 video (H-264). 1440 x 1080 (30 fps). Stereomikrofonid
  • Liitiumaku peab vastu 200 fotot ühe laadimiskorraga
  • Kaal koos akuga: 179g
  • Mõõtmed: 63 x 63 x 56 mm mm

QX10_with_Xperia-i1_1-1200 QX100_with_Xperia-i1_1-1200 DSC-QX10_Lifestyle_11_Xperia-Z_EXP201412E-1200

Sony ametlik pressiteade:

Ole valmis täiesti uueks pildistamiskogemuseks

Cyber-shot™ DSC-QX100 ja DSC-QX10 objektiivkaamerad muudavad sinu nutitelefoni voimsaks kaameraks

  • Ühendub telefoniga Wi-Fi abil, teeb suurepäraseid fotosid
  • NFC tagab holpsa ühe puutega ühenduse
  • Suure eraldusvoimega andur, optiline suum, Optical SteadyShot ja manuaalsed juhtnupud voimaldavad teha kaunimaid fotosid
  • Pildista mis tahes nurga alt, siis lisa pildile telefoni puuteekraanil raam ja kohanda seadeid
  • Täiuslik kaaslane uuele Xperia™ Z1-le ning teistele Androidi ja iOS-i nutitelefonidele

Nutitelefonidega pildistatud digitaalfotode arv üha kasvab. Sony toob turule kaks uut toodet, mis parandavad oluliselt nende fotode kvaliteeti, ühendades selleksesmaklassilise kaamera loomingulisuse ja nutitelefoni mugavuse.

Nüüd saad oma nutitelefoniga teha ja jagada rabavaid fotosid ning korglahutusvideoid, mille pildikvaliteet ja loomingulised voimalused konkureerivad esmaklassilise kaamera omadega. Cyber-shot™ DSC-QX100 ja DSC-QX10 objektiivkaamerad on täiuslikud kaaslased uuele Xperia™ Z1-le ja teistele nutitelefonidele, muutes sinu telefoni voimsaks kaameraks.

See on ideaalne lahendus koigile, kes armastavad oma nutitelefoni, kuid kes soovivad ka fotokvaliteeti, mida suudab pakkuda ainult hästi varustatud kaamera. DSC-QX100 ja DSC-QX10 näevad välja nagu objektiivid, kuid on tegelikult täiesti iseseisvalt toimivad kaamerad.

DSC-QX100 ja DSC-QX10 objektiivkaameraid saab kaasasoleva seadme abil hetkega nutitelefoni külge kinnitada. Seade sobib mitme populaarse nutitelefoni mudeliga (laius 54–75 mm / max paksus 13 mm). Telefoniga ühendumine toimub Wi-Fi abil, Sony PlayMemories Mobile’i uusim versioon käivitub automaatselt. NFC-ga nutitelefoni omanikele on ühendumine veelgi holpsam: ühe puutega ühendus luuakse lihtsate seadete abil.

Nüüd oledki valmis pildistama, ühtlasi on sinu päralttäiesti uus loominguline maailm. Kasuta oma telefoni suurt ja eredat ekraani reaalajas pildiotsijana ning kohanda seadeid. Mälestusi saad vahetult jagada oma tavapäraste nutitelefoni rakenduste abil.

Telefon ja kaamera ei pea isegi füüsiliselt ühendatudolema. Aseta Cyber-shot™ täpselt sinna, kuhu soovid, pildistamiseks aga vajuta telefoni nupule – see on suurepärane moodus teha pilte ülalt voiiseendast.

Cyber-shot™ DSC-QX10 kaalub koigest 105 grammi (koos aku ja mikro-mälupulgaga) ning see käib kokku 18,2-megapikslise Exmor R™ CMOS-i anduri ja kvaliteetse Sony G objektiiviga. Samuti on sel kümnekordne optiline suum, millega saab inimestest teha voimsaid lähivotteid, pildistada meeleolukaid sündmusi ja eemal asetsevaid maastikuobjekte, ühesonaga teha koike seda, mis ei olnud spetsiaalse suumiga objektiivita voimalik. Kaamerat käeshoides tehtud pilte ja filmitud videoid aitab stabiilse ja selgena hoida sisseehitatud värisemisvastane Optical SteadyShot, seda isegi hämara valguse korral.

Cyber-shot™ DSC-QX100 objektiivkaameral on 20,2-megapisline suur 1.0 tüüpi Exmor R™ CMOS-i andur. Uhkete ja vähese müraga piltide puhul on vahe märgatav, seda isegi ruumis voi hämaral ajal pildistamisel, millega jäävad paljud kaamerad ja kaameratelefonid hätta. Nutitelefoni suurel puuteekraanil on lihtne lisada piltidele raame ja muutakaamera seadeid, nt objektiivi ava, särikompensatsioon ja foto/video salvestamise režiimi. Samuti saab sellega olla palju loomingulisem kui telefoni tavakaameraga ja teha kauneid uduse taustaga pilte. Kaamera kasutamine on lihtne: korpusel on suumi jaoks sormeotsaga juhitavad ja katiku vabastusekskasutatavad lisanupud. Kaasas on ka laia avaga Carl Zeiss Vario-Sonnar T* objektiiv, millel on 3,6-kordne optiline suum ja Optical SteadyShot, mis tagab pildikvaliteedi, mida tavaliselt voib oodata esmaklassiliselt taskukaameralt.

Loomulikult kaunite ja detailsete piltide ning korglahutusvideo saamiseks lihvib teie fotot DSC-QX100 ja DSC-QX10 voimas BIONZ-i protsessor. Kvaliteetne automaatrežiim Superior Auto aitab teha igast stseenist parima pildi – see režiim tunneb ära erinevad pildistamistingimused ja seadistab kaamera neile vastavalt. Lisaviimistluseks pakub DSC-QX100 spetsiaalset juhtrongast, mille abil saab fookust ja suumi sättida käsitsi, samamoodi nagu tavakaameral.

Lisatarvikute valikusse kuulub pehme kandevutlar[1] ja spetsiaalne lisatarvikute vutlar[2], mis sobivad suurepäraselt Sony Mobile’i viimastele mudelitele – ka tuttuuele nutitelefonile Xperia™ Z1.

Uusi Sony Cyber-shot™ DSC-QX100 ja DSC-QX10 objektiivkaameraid saab ette tellida leheküljel sony.co.uk. Eestis tulevad kaamerad müügile 2013. aasta oktoobris, DSC-QX10 hinnaga 200 eurot ja DSC-QX100hinnaga 450 eurot.

Käed küljes: Sony QX-100 objektiivkaamera IFA tehnikamessil

$
0
0

Sony’ le kuulub IFA 2013 tehnikamessil päris omaenda suur messihall. Seal on lae alla tõmmatud paneelideread, kuhu projitseeritakse Sony tehnika reklaame ning muidugi katkendeid Sony Pictures Enterntainment uusimatest linateostest. Pole kahtlust, et Sony on IFA messi võtmas väga tõsiselt ning selle Jaapani elektroonikahiiu väljapanek on üks messi uhkemaid. Siin näeb laiumas teleriekraane, audiofiilide seltskonnad koonduvad proovima uusi kõrvaklappe, Reas on Vaio sülearvutid, tahvelarvutid ja nutitelefonid ja muidugi ka fototehnika – eesotsas viimastel nädalatel fotoringkondades palju kõneainet tekitanud objektiivkaameratega. Vaatame siis lõpuks ometi lähemalt – kõigepealt tõsisemat objektiivkaamerat Sony Cyber-Shot QX-100:

 

Sony Cyber-shot  DSC-QX100 olulisemad tehnilised andmed:

  • Sensor: 20.2 MP 1.0″ (13.2 x 8.8 mm) Exmor R CMOS sensor
  • BionZ pildiprotsessor 
  • Carl Zeiss Vario-Sonnar T* objektiiv.  (konstruktsioonis 4 asfäärilist läätse)
  • Maks. ava: F1.8 – F4.9 
  • Fookuskaugus (35mm ekvivalendina): 28-100mm
  • Optiline suum: 3.6x
  • ISO vahemik: 160-6400 (iAuto), 160-25600 (Superior Auto), 160-3200 (Program Auto), 160-3200 (Aperture Priority)
  • Filmiklipi salvestamine: MP4: 12MP (1440×1080/30fps)
  • Värinastabilisaator: Optiline
  • Teravustamisrežiimid: Üksikteravustamisega autofookus; manuaalne teravustamine, ekraani puudutamisega teravustamine
  •  Särirežiimid: Superior Auto, Intelligent Auto, Programmsäri, avaprioriteet, filmirežiim
  • Juhtmevaba ühenduvus: Wi-Fi: Saab saata pilte nutitelefoni ning nutitelefoniga kaamerat juhtida; NFC – toimib WiFi ühenduse tekitajana
  • Mõõtmed: 62.5 x 62.5 x 55.5 mm
  • Kaal koos aku ja mälukaardiga: 179 g

Käed küljes: Canon PowerShot G16 IFA tehnikamessil

$
0
0

Canon hõikas üsna hiljuti, täpsemalt 22. augustil,  maha uue G-klassi Powershot kaamera – Powershot G16. Näha ja katsuda seda alles nüüd,  IFA 2013 tehnikamessil. G-klass on Canoni Powershot seerias alati võimsamaid ja vägevamaid olnud. Nüüdne Powershot G16, mis on eelmise aasta septembris maha hõigatud Powershot G15 järeltulija, ei ole selle koha pealt erand. Endiselt rohkete võimalustega ja võimas lipulaev kompaktkaamerate seas. Samas on seesama Canon Powershot G16 üsna palju materdada saanud, just selle eest et ei sisalda endas piisavaid muudatusi, mis teda paremaks teeks oma eelkäijast. Photopointi ajaveeb sellise materdamisega päris nõus pole. Miks, sellest juba lähemalt videos.

 

Käed küljes: Sony QX-10 objektiivkaamera IFA tehnikamessil

$
0
0

Kui Sony äsja esitletud QX-100 objektiivkaamera on tippklassi kompaktkaamerate omaduste ja ka hinnasildiga, siis selle kaaslane QX-10 on lihtsamate kompaktkaamerate sarnane. Cyber-Shot QX-10 suurimaks hüveks on ilmselgelt 10x suum. Kuna nutitelefonidel tavaliselt suumi ei ole, siis on see abiks just neil juhtudel kui tahaks pildistada midagi kaugemat. QX10 ametlikuks jaehinnaks teati nimetada 199€. 

 

Sony Cyber-shot  DSC-QX10 olulisemad tehnilised andmed:

  • Sensor: 18,2 MP 1/2.3″ (7.76 mm) Exmor R CMOS sensor
  • BionZ pildiprotsessor 
  • Sony G objektiiv, (konstruktsioonis 4 asfäärilist läätse)
  • Maks. ava: F3.3 – F5.9 
  • Fookuskaugus (35mm ekvivalendina): 25-250mm
  • Optiline suum: 10x
  • ISO vahemik: 100-3200 (iAuto), 100-12800 (Superior Auto), 100-1600 (Program Auto)
  • Filmiklipi salvestamine: MP4: 12MP (1440×1080/30fps)
  • Värinastabilisaator: Optiline
  • Teravustamisrežiimid: Üksikteravustamisega autofookus; ekraani puudutamisega teravustamine
  • Särirežiimid: Superior Auto, Intelligent Auto, Programmsäri, avaprioriteet, filmirežiim
  • Juhtmevaba ühenduvus: Wi-Fi: Saab saata pilte nutitelefoni ning nutitelefoniga kaamerat juhtida; NFC – toimib WiFi ühenduse tekitajana
  • Mõõtmed: 62.4 x 61.8 x 33.3 mm
  • Kaal koos aku ja mälukaardiga: 105 g

Käed küljes: Canon S120 kompaktkaamera IFA 2013 tehnikamessil

$
0
0

Canon on IFA 2013 tehnikamessil end sisse seadnud rohelusse püstitatud suures telgis. Siin on valgusküllane ja avar – samuti on siin Canoni mõned nädalad tagasi välja kuulutatud tippklassi kompaktkaamerad – nende hulgas populaarse S110 järeltulija PowerShot S120. See on vanemalt mudelilt pärinud kompaktse korpuse 12 MP sensori, WiFi ühenduvuse ning puuteekraani. Tänuuuele pildipsotsessorile on aga kaamera autofookus ja sarivõte senisest kiiremad. Selleks, et tehniliste andmete võrdlustabelis konkurentidele mitte alla jääda, on muudetud ka kaamera maksimaalset ava – senise f/2.0 asemel on maks. ava nüüd f/1.8. Väiksemaid edasiarendusi on kaameral veel. Ardo näitab: 


Käed küljes: Sigma 18-35mm F/1,8 DC HSM IFA tehnikamessil

$
0
0

Sigma on väga pika ajalooga objektiivide tootja ja olnud tuntud kui hea ja soodne alternatiiv originaaltootjatele, pakkudes kavliteetseid objektiive märksa taskukohasema hinnaga. Praeguseks on Sigma üks vähestest, kes ei ole oma tootmisliine Jaapanust ära kolinud – see aga tähendab suuremaid tootmiskulusid. Seega ei saa Sigma võib-olla enam lüüa hinnas, küll aga püüab ta lüüa kvaliteedis.

Sigma 18-35mm F/1.8 on üks selline näide. Lainurksuum, millel kogu suumivahemikus püsivalt lahtine ava 1,8, on üsna ainulaadne. Objektiiv on mõeldud APS-C suuruses kaamerasensorile, seega 1,8 ava on oluline esiteks poolkaadri ees väikese teravussügavuse saavutamiseks ja samas ka parema valgusjõulisuse tagamiseks. Headeks omadusteks on minimaalne (peaaegu olematu kromaatiline aberratsioon, marginaalne vinjeteerumine ka 18mm ja ava 1,8 juures, ning hea teravus. Samuti on objektiivi ehiusele rõhku pandud – metallist bajonett, korralik objektiivi korpus – kusjuures suumirõnga ja bajonetivaheline osa on ka metallist, sujuvad ja mugavad suumi- ning teravustamisrõngas, kõik see viitab  kvaliteedile.

Canoni versioon on küll juba välja tulnud, aga kõik on välja müüdud ja millal juurde saab, ei osatud paraku öelda. Nikoni versiooni veel polegi. IFA 2013 messil näidati vaid mock-up versiooni.

 

Käed küljes: Sony a3000 IFA tehnikamessil

$
0
0

Mida arvata peegelkaamera välimusega hübriidkaamerast? Näiteks sellisest, nagu Sony paari nädala eest välja kuulutatud a3000? Ei ole ta ju peegelkaamera – puudub peegel, katik, pentaprisma, kasutab E-bajonetiga objektiive (neidsamu, mis sobituvad NEX kaamerate ette), ka käsitlemine on äärmiselt sarnane Sony NEX hübriidkaameratele (menüü, juhtnuppude asetus). Samas ei ole a3000 ka tegelikult hübriidkaamera – oma mõõtmetelt on ta pigem peegelkaamera. Natuke raske ongi seisukohta võtta ja päris lõpuni mõista sellist kontseptsiooni.

Sony A3000 on Alfa-seeria kaamera, selles pole kahtlustki, sest nõnda on ta nimetatud. Alfa-seeria on siiani olnud Sony niiütelda peegelkaamerate seeria. Peamiselt just a-bajoneti pärast ja isegi kui see peegel oli lõpuks poolläbipaistev ja ilma optilise pildiotsijata. Mis mulje see kaamera meile jättis, saate teada videoülevaatest.

Käed küljes: Nikoni tilluke kompaktkaamera Coolpix S02

$
0
0

Aasta eest esitles Nikon pisitillukest kompaktkaamerat nimega Coolpix S01. Nüüd on Nikon siin IFA 2013 tehnikamessil Berliinis välja toonud selle järglase – väikese digikaamera nimega Coolpix S02. Sarnaselt senisele mudelile mahub ka uus tulija ära pildistaja pihku. Selle metalne korpus peidab nüüd aga endas CCD sensori asemel 13 MP CMOS sensorit, LED-välgu asemel on lisatud Xenon välk. Kaamera suudab teha Full HD videot, mida HDMI pesa kaudu ka otse suurel ekraanil maha mängida saab. Aku on kaamerasse sisse ehitatud ja seda eemaldada ei saa. Samuti ei ole aparaadil mälukaardi sisestamise võimalust – pildid ja videod salvestuvad otse kaamera 7.3 GB sisemällu. Nagu Ardo tabavalt ütles, on see “ridikuulselt” pisike kaamera sobilik näiteks daamide ridiküli. Vaatame, kui pisike sees siis on: 

 

Käed küljes: Panasonic GX7 hübriidkaamera IFA 2013 tehnikamessil

$
0
0

Panasonic GX-7 võib täitsa vabalt ollagi maailma parim hübriidkaamera. Panasonic on hoolega jälginud oma konkurente ja võtnud malli nii Sony NEX-7 kui ka Olympuse OM-D kaameratelt. Tulemusena on valmis saanud aparaat, mille pisikesse metallkorpusesse on mahutatud praktiliselt kõik omadused, mida tõsised fotohuvilised ühelt hübriidkaameralt ootavad. Berliinis, IFA 2013 tehnikamessil on Panasonic päris suure ala oma messihallist pühendanud just kaameratele – kõige keskmes on muidugi seesama GX7. Ardo näitab:

 

Olympus OM-D E-M1 hübriidkaamera on tõsine tööriist

$
0
0

OM-D_E-M1_still-photopoint-avang

Olympus esitles eile oma uut hübriidkaamerate lipulaeva OM-D E-M1. See on kaamera, mis ei vaheta välja aasta eest turule tulnud OM-D E-M5 aparaati vaid asetub selle kohale kui professionaalsem, võimekam ning muidugi ka kallim hübriid. Olympuse enese sõnul tuleks uut tulijat vaadelda hoopis kui firma 2008. aastal esitletud viimase tõelise peegelkamaera E-5 järeltulijat. Sellisele staatusele vihjab näiteks ilmastikukindel korpus, 1/320 sekundiline välgusünkroaeg, väga muljetavaldavalt rikas juhtnuppude süsteem ja muidugi uus sensor, millel olevad faastituvastusega fookuspunktid aitavad automaatsel teravustamisel Four Thirds peegelkaameraobjektiividega.

Selline hübriidkaamera tekitas minus korraks koguni küsimuse – kas ehk ei või selliselt edasi arenedes viie või kümne aasta pärast valitseda kaameraturul olukord, kus tõsised fotoaparaadid nii proffide kui harrastajate jaoks on Olympuse, Panasonicu ja Sony valmistatud hübriidid ning kus Canonit ja Nikonit vaadeldakse kui ajast maja jäänud klassikuid, kes kuskil perifeerias vaikselt oma asja ajavad… See on ilmselt vaieldav seisukoht. Nii mõnelgi tõsisemal fotohuvilisel ja miks ka mitte päris professionaalil peaks Olympus OM-D E-M1 aga küll näpud võbelema võtma. Muljetavaldaval kaameral on tihti ka muljetavaldav hind – E-M1 eest asutakse detsembris eurosid kasseerima umbes nii 1500 ja peale.

Olympus OM-D E-M1 hübriidkaamera olulisemad tehnilised andmed

  • 16 MP CMOS sensor, ISO ulatus: 100-25600, TruePic VII pildiprotsessor
  • 5-suunaline mehaaniline värinastabilisaator
  • Väga hea lahutusvõimega 2.36 miljoni piksliga elektrooniline pildiotsija. Muljetavaldava suurendusega 0.74x ja proovinute sõnul küllalt kõrge kaadrisagedusega, et ka kiirema liigutuse korral ei tekiks viivitust
  • Kahefunktsiooniline autofookus – kaadris on 37 faasituvastusega ja 81 kontrasttuvastusega teravustamispunkt
  • Faasituvastus toimib vanade 4/3 objektiividega. Micro 4/3 objektiividega toimib faastiuvastus jätkuva teravustamise puhul.
  • 10 fps sarivõte (täissuuruses fotode pildistamisel)
  • Korpus on valmistatud ülenisti magneesiumsulamist ning on külma- ja vihmakindel
  • 3.0″ puutetundlik, nurga alla seatav LCD-ekraani. Ekraanil on 1 037 000 pikslit
  • Tolmueemaldussüsteem
  • Säriaegade vahemik: 60 – 1/8000 sekundit
  • Sisseehitatud WiFi
  • Digifiltrid ja loovat pildistamist abistavad režiimid
  • Videosalvestus: 1080p 30 kaadrit sekundis. Kuid ei ole võimalust ühendada 3.5 mm pistikuga mikrofoni
  • Aku vastupidavus: kuni 350 fotot ühe laadimiskorraga
  • Mõõtmed: 130 x 94 x 63mm
  • Kaal koos akuga: 497 g
  • Soovituslik jaehind 1299.99£ (1547.25€)

olympus-om-d-e-m1-digikaamera-photopoint-13

olympus-om-d-e-m1-digikaamera-photopoint-16

olympus-om-d-e-m1-digikaamera-photopoint-19

olympus-om-d-e-m1-digikaamera-photopoint-10

olympus-om-d-e-m1-digikaamera-photopoint-14

olympus-om-d-e-m1-digikaamera-photopoint-11

olympus-om-d-e-m1-digikaamera-photopoint-15

olympus-om-d-e-m1-digikaamera-photopoint-18 olympus-om-d-e-m1-digikaamera-photopoint-17 olympus-om-d-e-m1-digikaamera-photopoint-12 olympus-om-d-e-m1-digikaamera-photopoint-28

olympus-om-d-e-m1-digikaamera-photopoint-26

olympus-om-d-e-m1-digikaamera-photopoint-25

olympus-om-d-e-m1-digikaamera-photopoint-23

 

9 Pentaxi fotokaamerat saavad tarkvarauuenduse

$
0
0

pentax-k5-II-photopoint-20-770x467

Ricoh annab teada, et on valmis meisterdanud tarkvarauuenduse Pentaxi uuematele peegelkaameratele. Tõuke selleks on andnud esiteks uute välklampide AF360 FGZ II ja AF540 FGZ II peatne väljatoomine. Neil lampidel on nimelt esiküljel LED-valgusti, mis on tarkvarauuenduse abil võimeline töötama ka autofookuse abivalgusena. Teiseks suuremaks tarkvara uuendamise stiimuliks on parendatud Limited-seeria objektiivid. Kontrasttuvastusega autofookus optimeeritakse nende objektiivide kasutamisel nüüd senisest tõhusamaks. Allpool täpsemalt nii tarkvarauuendused ise, kui ka vastavad kaamerad ja parendused:

Pentax peegelkaamerad: K-5II, K-5IIs, K-5, K-r, K-30, K-50, K-500

  • Lisatud on võimalus kasutada uute välklampide AF360FGZII ja AF540FGZII LED-lampi autofookuse abivalgusena
  • HD Pentax-DA Limited seeria objektiivide kasutamisel on optimeeritud kontrasttuvastusega autofookuse tööd
  • Parandatud on kaamerate üldist toimimist ja stabiilsust

Pentax K-5II tarkvarauuendus v1.05 Windows
Pentax K-5II tarkvarauuendus v1.05 Mac

Pentax K-5IIs tarkvarauuendus v1.05 Windows
Pentax K-5IIs tarkvarauuendus v1.05 Mac

Pentax K-5 tarkvarauuendus v1.15 Windows
Pentax K-5 tarkvarauuendus v1.15 Mac

Pentax K-r tarkvarauuendus v1.14 Windows
Pentax K-r tarkvarauuendus v1.14 Mac

Pentax K-30 tarkvarauuendus v1.05 Windows
Pentax K-30 tarkvarauuendus v1.05 Mac

Pentax K-50 tarkvarauuendus v1.01 Windows
Pentax K-50 tarkvarauuendus v1.01 Mac

Pentax K-500 tarkvarauuendus v1.01 Windows
Pentax K-500 tarkvarauuendus v1.01 Mac

Hübriidkaamera Pentax K-01

  • HD Pentax-DA Limited seeria objektiivide kasutamisel on optimeeritud kontrasttuvastusega autofookuse tööd
  • Parandatud on kaamerate üldist toimimist ja stabiilsust

Pentax K-01 tarkvarauuendus v1.04 Windows
Pentax K-01 tarkvarauuendus v1.04 Mac

Keskformaatkaamera Pentax 645D

  • Lisatud on võimalus kasutada uute välklampide AF360FGZII ja AF540FGZII LED-lampi autofookuse abivalgusena.
  • Parandatud on kaamerate üldist toimimist ja stabiilsust

Pentax 645D tarkvarauuendus v1.31 Windows
Pentax 645D tarkvarauuendus v1.31 Mac

 

Fujifilm meelitab kompaktikasutajaid hübriidide poole X-A1′ga

$
0
0

X-A1_Black_Front_High_angle_16-50mm

Fujifilm asetab enda hübriidkaamerate rivi soodsama otsa peale uue, neljanda  mudeli X-A1. Väliselt on ta pea äravahetamiseni sarnane mudeliga X-M1 – sama, meeldivalt kompaktne, kerge ja diskreetselt retrolik kere ning nuppude asetus, ühtlasi ka suurepärane 3″ kallutatav ja 920 tuhande punktiga ekraan. Suurim erinevus, mis kaamera soodsaks teeb on tema südames olev CMOS sensor: kuigi samuti 16 megapiksliga nagu X-M1, on ta klassikalise ehitusega – tal on madalpääsfilter ning värvifiltri kordussamm iga kahe piksli tagant (ehk sama tehnoloogia, mis praktiliselt kõigil konkurentidel kasutusel). Ülejäänud Fuji hübriidid kasutavad X-Trans nimelist ehitust kus värvifiltri kordussamm on iga 6 piksli tagant, eemaldades vajaduse madalpääsfiltri järele. Hinnavahet X-A1 ja X-M1 vahel on oodata umbes 200€ kanti. Kaameraga on kaasas FUJINON XC16-50mmF3.5-5.6 OIS stabilisaatoriga objektiiv.

Muud olulisemad omadused, mida pakub Fuji X-A1:

  • Kiire EXR II protsessor
  • ISO vahemik 100 – 25600
  • Piltide saatmine üle WiFi
  • Q Menu kiirvalikud
  • Kaamerasisene toorfaili töötlus

Koos kaameraga kuulutati välja ka teleobjektiiv, mis on ideaalseks paariliseks 16-50 kitobjektiivile. Selleks on FUJINON XC50-230mm F4.5-6.7 OIS, mis on samuti stabilisaatoriga ning kiire autofookusega.
X-A1_Black_Front_16-50mm X-A1_Black_Back_Right_16-50mm_Tilt_LCD_45 X-A1_Black_Top_16-50mm XC50-230mm_Front_Black


Pentaxi Aasta Portreefoto 2013 on alanud: peaauhind fotoreis Amazonasesse

$
0
0

pentax-PAP2013-956x342-pentax

Juba seitsmendat aastat jahitakse Eestis suurepäraseid portreefotosid – alanud on fotokonkurss Pentaxi Aasta Portreefoto 2013!

Portreefoto žanr paneb proovile nii algaja kui kogenud pildistaja. Kuidas eristuda, rakendada tehnilisi teadmisi maksimaalselt ja püüda kaadrisse tähelepanuväärne portree? Just sellele hakkamegi vastuseid otsima. PAP 2013 konkursile on oodatud osalema kõik fotohuvilised olenemata fotokaamera margist või kogemusest. Üks autor saab võistlustulle saata kuni 3 tööd ja piltide vastuvõtt lõppeb 20. oktoobril. Konkurss leiab aset Snap.ee pildipangas: www.snap.ee/pentax

Tänavune konkurss ahvatleb osalema 5500€ suuruse auhinnafondiga.  PAP 2013 võitjat ootab kevadel ees inspireeriv ja seiklusrikas fotoreis Amazonasesse (vaata lähemalt siit). Teise ja kolmanda koha preemiateks on vastavalt 1000 ja 500 euro eest  kaupa Photopointi kauplustest. Pentaxi Aasta Portreefoto konkursi parimad aastal 2013 selgitab välja tunnustatud fotograafidest koosnev žürii eesotsas Kaupo Kikkasega. Konkursil valitakse ka publiku lemmik, keda ootab eriauhind Pentaxilt. Lemmikute poolt saab hääletada samuti Snäpis, kõigi konkursil osalevate fotode juures on Facebookist tuttav “Meeldib” nupp. 

Tööde puhul hinnatakse eelkõige loovust, tehnilist teostust ning autori poolset portreežanri tõlgendust. 

Tutvu konkursi tingimustega ja osale: www.snap.ee/pentax

Karbist välja: Sony a3000 hübriidkaamera

$
0
0

sony-a3000-photopoint-18

Sony a3000 näeb välja nagu peegelkaamera. Tegelikult peitub selle tõsise ja üsna suure korpuse all hoopis hübriidkaamera ning just seepärast tähistab a3000 olulist etappi Sony alfa-seeria peegelkaamerate arenguloos. Olulist seepärast, et kui eranditult kõikidele senistele a-seeria kaameratele sai ette keerata a-bajonetiga Sony ja Minolta objektiive, siis a3000 ette need ilma adapterita ei lähe. Siia lähevad ette hoopis E-bajonetiga hübriidkaameraobjektiivid – needsamad, mida oleme seni harjunud nägema kompaktsete NEX-seeria hübriidkaamerate ees.

Selline peegelkaamera välimusega hübriidkaamera ahvatleb fotohuvilist eelkõige suure 20.1 MP sensoriga. See on sama suur APS-C sensor nagu Sony NEX-seeria hübriidides ning enamikes peegelkaamerates nagu näiteks Nikon D5200, Canon EOS 70D või Pentax K-50 – seega võib a3000 kaameralt oodata ka enam-vähem sama head pildikvaliteeti. Lisaks on a3000 kaameral väga korralik Full HD videosalvestus – 24p, 25p ja 60i kaadrisageduse ja laotusega ning andmeedastuskiirusega 24 Mbps. Video juurde salvestatakse stereoheli. Selliste põhinäitajatega kaamerat kätte saada hinnaga 399 eurot tundub ju päris hea diil.

Samas on a3000 aparaadil ka selgeid miinuseid, mis nii mõnegi  fotohuvilise eemale peletada võivad – esiteks NEX-kaamerate stiilis juhtnuppude vähesus ning kasutajaliides, mis ei ole seadistuste tegemiseks just kõige mugavam. Teiseks väga madala lahutusvõimega LCD-ekraan. Kolmandaks pisike ja halvasti pilti näitav elektrooniline pildiotsija. Need on omadused, mis ei mõjuta niivõrd pildi kvaliteetsust kuivõrd pildistamise mugavust. Selline on soodsa hinna hind – pole midagi parata. Võtame Sony a3000 karbist välja ja vaatame, kas head omadused kaaluvad negatiivsed üle või mitte:

sony-a3000-photopoint-1

Sony a3000 olulisemad tehnilised andmed

  • 20.1MP Exmor APS-C HD CMOS sensor
  • E-bajonett. Kaamera ette saab kinnitada E-seeria NEX-hübriidkaamerate objektiive. a-bajonetiga objektiive saab kasutada adapteri abil
  • Full HD (1920 x 1080) 60i @24 Mbps; Full HD (1920 x 1080) 24/25p @24 Mbps
  • Sisseehitatud stereomikrofon
  • Sensorinihutusel põhinev Optical Steady Shot värinastabilisaator
  • Kontrasttuvastusega autofookus. 25 teravustamispunkti
  • 3″ LCD-ekraan, 230 000 pikslit (uskumatult vähe piksleid)
  • ISO 100-16,000 (100-3200 videorežiimis)
  • Säriajad: 1/4000 kuni 30 sekundit. Bulb režiim
  • Sweep panorama panoraamrežiim
  • Mitmesugused algajat pildistajat abistavad omadused
  • HDMI väljund, välguking, WiFi ühendust kaameral ei ole.
  • Kaamera on 5,8 cm kõrge ja 3,8 cm paksune (ilma objektiivita)

 

sony-a3000-photopoint-2

Karbis on: kasutusjuhendiraamat, garantiipaberid/reklaamvoldikud, Sony a3000 hübriidkaamera koos Sony E 18-55mm f/3.5-5.6 OSS suumobjektiiviga, objektiivi päikesevarjuk, kaamerarihm, laadimisadapter, liitiumaku, USB-kaabel, toitekaabel, toitekaabel Suurbritannia pistikuga.

 

sony-a3000-photopoint-9

Täisverelisele hübriidkaamerale kohaselt ei ole a3000 objektiivi ja sensori vahel mitte mingit peeglit. Sony a58, Sony a65, Sony a77 ja Sony a99 kaamerate konsstruktsioonis on sensori ees teatavasti poolläbipaistev peegel, mis peegeldab osa sellele langevast valgusest üles, eraldi pisikesele sensorile, mis hoolitseb faasituvastusega teravustamise eest. Sony a3000 juures seda pole – teravustamine toimib ainult pildisensori abil kontrasttuvastuse meetodil. See tähendab, et adapteriga vanemaid suuremaid a-seeria objektiive a3000 ees kasutades ei saa kätte ligilähedaseltki sama teravustamiskiirust nagu seniste a-seeria kaameratega. E-seeria objektiivide teravustamiskiirus (kaasa arvatud kaasas oleva 18-55mm komplektobjektiivi oma) on aga jätkuvalt suurepärane.

 

sony-a3000-photopoint-8

NP-FW50 liitiumaku vastupidavus on 480 fotot ühe laadimiskorraga. See on keskpärane tulemus, mille sarnast evivad ka algtaseme peegelkaamerad.

 

sony-a3000-photopoint-4

Esiküljelt on Sony a3000 vägagi tõsise, isegi võib öelda et macholiku välimusega. Sügav ning silmnähtavalt kvaliteetselt kummeeritud käepide on ka pihus väga mugav. Plastikpinnale kantud tekstuur imiteerib kallimate kaamerate välimust. Ka Sony logo taga olev välklamp koos stereomikrofoni jaoks jäetud augukestena on vägagi peegelkaameralik. E-seeria objektiiv on ilusa metallist korpusega, kuigi ehk pisut kiitsaka välimusega niivõrd suure korpuse ees.

 

sony-a3000-photopoint-16

Selle kaamera ette sobivad nii Sony enda, kui ka teiste tootjate E-bajonetiga objektiivid. Ülal pildil on a3000 ette keeratud Tamroni AF 18-200mm f/3.5-6.3 Di III VC.

 

sony-a3000-photopoint-3

Ka pealtpoolt näeb kaamera välja täitsa tõsine tegija. Suurele, kummeeritud äärega programmirattale on kantud suured, reljeefsed ikoonid. Siit leiame nii PASM särirežiimid kui ka populaarse Sweep Panorama panoraamrežiimi. Lisaks SCN pildiprogrammide valik ning kaks automaatrežiimi. Esiküljel on olemas ka autofookust abistav lambike – see lööb põlema siis, kui pildistame hämaramates tingimistes ja automaatne teravustamissüsteem teravustamiseks lisavalgust vajab.

 

sony-a3000-photopoint-5

Tagantpoolt vaadelduna paljastub aparaadi tõeline olemus pisut enam. Kompaktkaameraga pildistajate ja automaatrežiimis klõbistajate kergenduseks pole siin palju juhtnuppe. NEX-kaamerate stiilis ülemine ja alumine ning keskmine nupp ja neljasuunalise nupuna toimiv valikuketas on kõik, mis kaamera juhtimiseks vaja. Tagumised nupud muudavad oma funktsiooni vastavalt kasutatavale režiimile – funktsioon on ära toodud ekraani paremas servas. Ergonoomilise haarde tagamiseks on lisatud ka kaamera taha natuke kummi, mille peal pöidlal mõnud lebada on.

 

sony-a3000-photopoint-7
sony-a3000-photopoint-6

 

Paremal pool küljel on koletu suur plastikust luuk, mis avaneb verdrustatud hinge abil. Iseenesest on selline hingedega luugi lahendus alati mugavam, kui kummeeritud katted. a3000 puhul on see määratu suur luuk aga veidi kentsakas – seda enam, et selle all on ainult kaks pesa – SD mälukaardi ja micro USB kaabli jaoks.

 

sony-a3000-photopoint-10

Kaamera madala lahutusvõimega LCD-ekraan muudab pisikesed ikoonid piksliseks ning kadreeringu tuhmiks. Samuti on fotode teravust selliselt ekraanilt keerulisem hinnata – abiks on siin muidugi fotode suurendamine. Pildistatud fotode säritust aitab jällegi korrektselt hinnata histogramm. Pildiotsija okularist sisse piiludes ei näe esialgu midagi. Selleks, et elektrooniline pildiotsija sisse lülituks, tuleb vajutada kaamera peal, programmiratta kõrval olevat nuppu (lähedussensorit, mis elektroonilise pildiotsija automaatselt tööle lülitaks, sel kaameral ei ole).

Pildiotsija ekraan on üsna halva lahutusvõimega ja pisike. Samas – tuletagem meelde, et mitte ühelgi konkureeriva hinnaga hübriidkaameral elektroonilist pildiotsijat üldse ei olegi! Selles mõttes on ju ka kehva pildiotsija parem kui mitte midagi – ereda päikesevalguse korral päästab see pildistaja hädast. Ja seda hoolimata keskmisest kehvemini näidatavast pildist.

 

sony-a3000-photopoint-12
sony-a3000-photopoint-13

 

Kaamera peal on Sony uut tüüpi välguking, kuhu saab kinnitada näiteks HVL-F20M või HVL-F60M välklampe või välist stereomikrofoni. Adapteri abil saab siia kinnitada ka Sony vanemat tüüpi välklampe ja lisatarvikuid.

 

sony-a3000-photopoint-17

Sony a3000 tähistab murrangulist etappi Sony kaamerate arenguloos. Usun, et siitpeale hakkab Sony tõsiselt välja arendama oma E-bajonetiga objektiivide valikut ning jätab a-bajoneti minevikku. a3000 kaamerast endast rääkides tuleb pidevalt meeles pidada, et tegemist on (arvestades selle sensori suurust ja potentsiaalset pildikvaliteeti) ikkagi vägagi soodsa kaameraga. 399€ ja enamgi on ju tippklassi kompaktkaamerate tavaliseks hinnaks ning Sony enda RX100 II kompaktkaamera maksab ju koguni 749 eurot. Selles mõttes on a3000 kindlasti ahvatlev kaamera paljudele fotohuvilistele.

Need fotohuvilised peavad aga leppima a3000 miinustega, mis tulenevad otseselt a3000 soodsast hinnast: madala lahutusvõimega LCD-ekraan, koleda pildiga ja ilma silmasensorita elektrooniline pildiotsija, juhtnuppude vähesus ja primaarne kasutajaliides, mis muudab kaamera juhtimise fotoentusiasti jaoks mõttetult kohmakaks. Vaadeldes teisi turul olevaid algajale fotohuvilisele suunatud kaameraid on minu soovitus kõigile tõsise välimuse ja hea pildikvaliteediga kaamera ihalejaile – kui teil vähegi on 100 eurot juurde panna, siis võtke parem Nikon D3200 või Pentax K-500 peegelkaamera. Kui teid aga poes proovides a3000 kasutamismugavus täiesti piisav tundub, siis saate kokku hoitud 100€ eest korraliku mälukaardi ja kaamerakoti lisaks ning raha jääb veel ülegi.

Nikon 1 AW1 on maailma esimene vee- ja põrutuskindel hübriidkaamera

$
0
0

nikon-a-aw-1-digikaamera-photopoint-4

Nikon esitleb täna uut vahetatavate objektiividega hübriidkaamerat nimega Nikon 1 AW1. Selle aparaadi muudab eriliseks vee- ja põrutuskindel korpus, mis lubab fotosid pildistada kuni 15 m sügavusel vee all ning talub kukkumisi kuni 2 m kõrguselt. Seni ei ole sellist võimalust pakkunud mitte ükski vahetatavate objektiividega digikaamera. Veekindla korpuse juurde kuuluvad loomulikult ka spetsiaalsed objektiivid: NIKKOR 1 AW 11-27.5mm f/3.5-5.6 ja NIKKOR 1 AW 10mm f/2.8. Neid veekindlaid objektiive ei saa kasutada teiste Nikon 1 seeria hübriidkaamerate ees. Küll aga saab Nikon 1 AW1 ees kasutada kõiki Nikkor 1 seeria hübriidkaameraobjektiive.

Nikon 1 AW1 hübriidkaamera on pigem kallima hinnaklassi fotoaparaat, mis pakub üsna head fotovõimekust just tõsisemale fotohuvilisele. 1″ sensor pole muidugi just kõige suurem – sama suure pinnaga pildisensor on kasutusel näiteks Sony RX100 II kompaktkamaera sees. Samas on AW1 aparaadil olemas PASM särirežiimid, RAW faili salvestamise võimalus, korralik videorežiim ja väga kiire sarivõtterežiim. Teravustamise peaks kiireks tegema kahesüsteemne autofookussüsteem.

Fotoloome poolest on uus aparaat niisiis väga sarnane 2013 jaanuaris esitletud Nikon 1 J3 hübriidkaamerale. Kere poolest on aga tegu täiesti uudse arendusega. Kaamera enda metalne korpus on J1 korpusest umbes 1.5 cm igas suunas suurem ning koguni 55% raskem. Kõik luugid on varustatud lukustusmehanismidega – välklamp ei ole mitte kaamera esiküljele fikseeritud vaid aparaadi pealt välja kargav ning samuti 15m veekindel. Režiimiketast sel kaameral kahjuks pole, samas on olemas sisseehitatud GPS ja nn. käed-vaba juhtimisvõimalus (vajadusel saab aparaati juhtida seda kallutades).

Nikon 1 AW1 ei saa olema soodsate kaamerate killast. Koos 11-27.5 mm komplektobjektiiviga on selle aparaadi soovituslikuks jaehinnaks Euroopas määratud 875€. 10mm lainurkobjektiivi ennustatav jaehind on 349€.

Nikoni ametlik eestikeelne pressiteade

Nikon 1 AW1 olulisemad omadused

  • 14.2 MP CX-formaadis 1″ CMOS sensor (äralõikefaktor: 2.7x) (sama suur sensor nagu näiteks Sony RX100 II kompaktkaamera sees)
  • Värinastabilisaatorit ei ole
  • EXPEED 3A Dual pildiprotsessor
  • Veekindel kuni 15 m sügavuseni vee all. Kukkumiskindel kuni 2m kõrguselt, külmakindel kuni -10°C, tolmukindel
  • PASM särirežiimid, automaatrežiim, pildiprogrammid. Pildistab nii JPG kui ka RAW faile
  • Manuaalse teravustamise võimalus, kahesüsteemne autofookus. Kontrasttuvastus tavaolukorras ja hämaras ning faasituvastus liikuva objekti teravana hoidmiseks
  • Sarivõte: 15 kaadrit sekundis – maksimaalselt 22 täissuuruses fotot jätkuva teravustamisegs
  • Hea lahutusvõimega LCD-ekraan. 3.0″, 921000 pikslit.
  • Filmib Full HD videot 1920 x 1080 (60i, 30p). Sisseehitatud stereomikrofonid
  • Sisseehitatud GPS + digitaalne kompass + sügavusmõõtja
  • Mini HDMI pesa, USB 2.0 pesa, võimalus kasutada ML-L3 distantspäästikut ja WU-1b WiFi moodulit
  • Liitiumaku peab ühe laadimiskorraga vastu 220 säritust
  • Mõõtmed: 114 x 72 x 37 mm
  • Kaal: 201 g
  • Planeeritud turule tuleku aeg: oktoobri keskel
  • Soovituslik jaehind Euroopas: 875€

NIKKOR 1 AW 11-27.5mm f/3.5-5.6 objektiiv

nikon-a-aw-1-komplektobjektiiv-1 copy

NIKKOR 1 AW 10mm f/2.8 objektiiv

nikon-a-aw-1-objektiiv-10mm-1

Nikon 1 AW1 tootefotod

nikon-a-aw-1-digikaamera-photopoint-5

nikon-a-aw-1-digikaamera-photopoint-9 nikon-a-aw-1-digikaamera-photopoint-7

nikon-a-aw-1-digikaamera-photopoint-10 nikon-a-aw-1-digikaamera-photopoint-1

nikon-a-aw-1-digikaamera-photopoint-22 nikon-a-aw-1-digikaamera-photopoint-13 nikon-a-aw-1-digikaamera-photopoint-18

 

Panasonic Lumix GX7 tarkvarauuendus teeb kaamera stabiilsemaks

$
0
0

Screen-Shot-2013-08-08-at-12.31.09-1024x683

Panasonic kuulutas välja tarkvarauuenduse oma uusima hübriidkaamera – Panasonic Lumix GX7 jaoks. Uuendus parandab vaid kaamera toite stabiilsust, kuna mõnes olukorras võis aparaat iseenesest välja lülituda.

Tarkvara uus versioon on saadaval nii Windows kui ka Macintosh süsteemidele allalaadimiseks Panasonic’u ametlikul veebilehel. Panasonic Lumix GX7 tulevased omanikud saavad uuendada aparaadi tarkvara kohe pärast seda, kui see eeldatavasti septembri lõpus poelettidele saabub.

Vaada ka “käed küljes” videot Panasonic Lumix GX7 aparaadist IFA 2013 tehnikamessil.

Ostame Sinu vana objektiivi 100€ eest tagasi

$
0
0

photopoint-tamrontradeinB-560x245

Novembrikuus on Photopointi kauplustes ja veebipoes eriti magus pakkumine neile, kelle vana objektiiv ei rahulda enam piisavalt nende fotograafia kirge. Nimelt ostes novembris EISA auhindadega pärjatud Tamron AF 24-70mm f/2.8 Di USD või AF 70-200mm f/2.8 SP Di USD objektiivi, ostame sinu vana objektiivi 100€ eest tagasi.

Tamron AF 24-70mm f/2.8 Di USD puhul on tegemist valgusjõulise, võimeka ja suurepärase pildikvaliteediga standardsuumiga, mis sobib ka täiskaadersensoriga digipeeglitele. Tamron AF 70-200mm f/2.8 SP Di USD on tõeliselt muljetavaldav objektiiv, mis võimaldab jäädvustada kõik otsustavad hetked olgu nendeks spordi- või moeüritused, pulmad, reportaažid ning sobib ka maastike pildistamiseks.

Lisaks tasub vaadata ja tutvuda:

Kampaania kestab 30. novembrini. Tagasi ostetav vana objektiivi peab olema töökorras, kuid see ei pea olema Tamroni objektiiv.

 

Viewing all 6456 articles
Browse latest View live